Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Відбудова зруйнованої інфраструктури відбуватиметься за новими стандартами

  • 320
Олена Шуляк: Відбудова зруйнованої інфраструктури відбуватиметься за новими стандартами

У кожній громаді, яка постраждала від бойових дій, зруйновані об’єкти відбудовуватимуть за новими стандартами. Про це заявила голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час зустрічі з головами громад Житомирської області.

«Під час боїв в області зруйновано майже 3 тис. об’єктів. Безумовно ми все відбудуємо, але вже за новими стандартами. Це буде принципово новий підхід до розбудови інфраструктури у громадах, який ми напрацювали у парламенті», – запевнила Шуляк.

Вона констатувала, що руйнування на Житомирщині досить суттєві: пошкоджено 5 автомобільних та 2 залізничних мости, автошляхи, залізничні колії та багато будівель. І парламент докладає всіх зусиль, щоб якнайскоріше надати законодавче підґрунтя для відбудови.

Зокрема, Верховна Рада вже остаточно ухвалила законопроєкт про комплексну термомодернізацію будівель, цей принцип впроваджуватимуть під час відбудови зруйнованих об’єктів.

«Ми спростили процедуру розгляду заявки на часткове відшкодування вартості робіт з енергоефективності, запровадили можливість поетапного фінансування проєктів термомодернізації. Вона не передбачає часткового утеплення фасаду, а матиме системний характер, єдиний для всього будинку. Громади зможуть суттєво економити на опаленні та знизити навантаження на місцевий бюджет. Особливо це важливо у нинішніх умовах», – пояснила очільниця «Слуги Народу».

За її даними, через бойові дії та руйнування 42 громади не змогли виконати бюджет, тож область недорахувалася загалом 230 млн грн за перше півріччя. З огляду на це зараз громадам важлива кожна зекономлена гривня.

Також Шуляк розповіла головам громад, що до кінця літа парламент може розглянути у другому читанні законопроєкт про компенсацію за зруйноване або пошкоджене майно. Зараз це питання особливо актуально для мешканців громад, які втратили свої домівки.

«Якщо помешкання можна відремонтувати, власник отримає грошову компенсацію на ремонт. Якщо житло знищене, людина зможе отримати житло у своєму місті чи селі або ж в іншому аналогічному», – запевнила вона.

Ще один важливий принцип відбудови – це безпековий фактор. Всі нові будівлі матимуть сучасні надійні укриття.

«Війна показала, наскільки нам не вистачає бомбосховищ. Вони стануть одним з пріоритетів відновлення інфраструктури. Ми у парламенті у першому читанні вже проголосували за законопроєкт про будівництва мережі укриттів для захисту населення», – заявила Шуляк.

Законопроєкт передбачає термінове розгортання в Україні мережі бомбосховищ, зокрема й у новобудовах. А містобудівна документація має включати інформацію про укриття, інакше її не затвердять.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy