Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Верховна Рада спростила облік робочих місць для осіб з інвалідністю

  • 401
Олена Шуляк: Верховна Рада спростила облік робочих місць для осіб з інвалідністю

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №7433 про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та деяких інших законів України, щодо захисту прав фізичних осіб під час воєнного стану та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю. Про це повідомила голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Документ скасовує звітування роботодавців про працевлаштування осіб з інвалідністю. Відтепер цей обов’язок перекладено на територіальні відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, які будуть отримувати необхідні дані з Державного реєстру», – розповіла Олена Шуляк.

Вона зауважила, що використання таких даних необхідно для обрахунку квоти на працевлаштування людей з інвалідністю, розрахунку адміністративно-господарських санкцій та захисту інших соціально-трудових прав.

«В Україні діє квота, за якої на кожному підприємстві 4% від всіх робочих місць мають обіймати люди з інвалідністю. Якщо ця квота не виконується, то підприємство мало сплачувати штрафні санкції. Втім, ця норма не сприяє інтеграції та реабілітації людей з інвалідністю», – зауважила Олена Шуляк.

Очільниця партії зазначила, що держава відходить від каральних функцій, таких як встановлення квоти та санкції до роботодавців за її недотримання, та йде у напрямку до позитивного регулювання і працевлаштування.

«В умовах війни та збільшення травмування серед населення держава дбає про підтримку зайнятості осіб з інвалідністю. Наші мужні захисники, які отримали поранення чи інвалідність на фронті мають бути працевлаштовані відповідно так само на підставі чинного законодавства України, можуть бути працевлаштовані», – резюмувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy