Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: В Україні планують спростити процедуру присвоєння статусу ветерана

  • 569
Олена Шуляк: В Україні планують спростити процедуру присвоєння статусу ветерана

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт #9141, який передбачає спрощення процедури отримання статусу ветерана
військовослужбовцям, членам сімей загиблих захисників чи захисниць.

Про це розповіла одна з ініціаторів документа, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Вона зауважила, що через повномасштабне вторгнення рф до України все більше захисників і захисниць долучилися до української армії для відсічі ворога. Військовослужбовці, які обороняли країну, мають право на отримання статусу учасника бойових дій, а в разі погіршення стану здоров’я – статусу особи з інвалідністю. Це гарантія правового та соціального захисту, зауважила народна депутатка.

Проте, як пояснив ініціатор документа, народний депутат «Слуги Народу» Єгор Чернєв, практика показує, що військовослужбовці мають низку перешкод для оформлення такого статусу.

«Компетентні органи просять перелік документів, частина з яких навіть може не вимагатися законодавством. Якщо захисники, які оформлюють статус ветерана водночас продовжують проходити військову службу, вони часто не можуть прийти та принести документи, яких бракує для оформлення статусу», – розповів політик.

Народні депутати переконані, що вкрай важливо прибрати бюрократичні перепони та проявити повагу до гідності військовослужбовців, зокрема осіб з інвалідністю, та членів сімей загиблих.

Саме тому законопроєкт передбачає, що компетентні органи самі проситимуть у відповідальних органів або осіб необхідні документи, що є підставою для надання статусу.

«Таким чином ми зможемо виявити повагу й шану держави до внеску ветерана у захист її суверенітету», – підсумував Єгор Чернєв.

Нагадаємо, що раніше Олена Шуляк розповідала, що держава має на меті працевлаштувати принаймні 60% ветеранів, приблизно 1,8 млн осіб.

«Це можна зробити за рахунок комплексної підтримки та стимулювання ветеранського бізнесу, програм навчання актуальним спеціальностям, а також залученням до подальшої служби у ЗСУ», – сказала вона.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy