Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Українці будуть захищені від нечесних забудовників. Президент підписав закон

  • 628
Олена Шуляк: Українці будуть захищені від нечесних забудовників. Президент підписав закон

Відтепер ринок первинної нерухомості стане прозорішим, а люди, які вкладають кошти в будівництво свого житла, більш захищеними. Президент Володимир Зеленський підписав відповідний законопроєкт №5091 – він передбачає низку запобіжників від недоброчесних забудовників.

Про це пише ініціаторка закону, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в авторській колонці для Ліга.Бізнес.

За її словами, документ передбачає 10 основних запобіжників, які захищатимуть інвесторів житла.

Перш за все, забудовник не зможе продавати квартири, не маючи всіх дозвільних документів. 

«Лише за наявності всіх необхідних дозвільних документів можливий доступ до реєстрації. Тож працюватиме така логіка: спочатку дозвільні документи, потім доступ до реєстрації спеціальних майнових прав на об’єкти і лише тоді — можливість продажу квартир», – пояснила Олена Шуляк.

Крім того, завдяки ухваленню закону унеможливиться повторний продаж однієї й тієї самої квартири. А  інвестор у будівництво купуватиме не обіцянки, а зареєстроване право на майбутній об’єкт нерухомості.

«Майбутню квартиру, на яку оформлене спеціальне майнове право, можна продати. Таке спеціальне майнове право може бути предметом іпотеки, що сприятиме розвитку іпотечного кредитування. Також у законі окремо зазначено, що спеціальне майнове право включає право особи вимагати закінчення будівництва об’єкта, зокрема через звернення до суду», – додала голова «Слуги Народу».

Серед інших нововведень – інвестор матиме право розірвати невигідний йому договір із забудовником. А вся інформація про забудовників, кінцевих бенефіціарів, об’єкт будівництва та кількість уже проданих у будинку квартир повинна буде публікуватися на сайті забудовника.

Олена Шуляк також зауважила, що забудовник зобов’язаний буде під’єднати будинок до інженерних мереж на постійній основі перед введенням будинку в експлуатацію. 

До того ж, на кожну чергу будівництва чи пусковий комплекс встановлюється гарантійна частка.

«Головна функція такого нововведення — попередження недобудови об’єкта. У разі такої загрози, кошти з продажу гарантованої частки підуть на добудову об’єкта», – наголосила політик.

Олена Шуляк висловила впевненість, що цим законом парламент нарешті зробив український ринок житлової забудови сучасним, справедливим та цивілізованим. 

«Поняття “будівельна компанія” в стрічках новин більше не буде доповнюватися фразою “скандально відома”», – підсумувала вона.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy