Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Українське економічне диво після війни можливо

  • 431
Олена Шуляк: Українське економічне диво після війни можливо

Зробити з Плану відбудови України після війни «економічне диво» — це ще одна глобальна мета нашої держави, яка в пріоритеті має стояти одразу поруч із воєнною перемогою над ворогом.

Про це заявила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в блозі НВ.

За її словами, для того, щоб це реалізувати Україні потрібно виконати декілька умов.

Насамперед, забезпечити довіру до держави та її інституції та участь у нагляді для донора та громадськості.

«Який би не був формат роботи — прямі надходження до держбюджету, надання грантів, взаємодія з міжнародними фінансовими організаціями чи залучення приватних інвесторів — держава має забезпечити участь у нагляді для донора та громадськості. Модель такої платформи наразі напрацьовується з урахуванням успішного міжнародного досвіду та рекомендацій провідних світових інституцій», – сказала політик.

Важливою умовою стане забезпечення Верховною Радою
прозорості використання бюджетних коштів через інструмент парламентського нагляду. Мають бути закладені зрозумілі ролі всіх зацікавлених сторін — їхні повноваження та сфери відповідальності. Також необхідно напрацювати єдиний фронт реагування на випадки корупції, пояснила Олена Шуляк.

Також потрібно буде забезпечити контроль на місцях і максимальну цифровізацію.

«Згідно з дослідженням процесу відбудови після війни, зосередженість на моніторингу знизу допомагає встановити довіру громадян до процесу відновлення та викоріняти локальну корупцію. До процесу контролю на місцях можуть долучатися організації громадянського суспільства, зокрема антикорупційного спрямування. А багатьох корупційних ризиків можна уникнути завдяки digital-інстументам. Це насамперед електронні реєстри з відкритим доступом для донорів та громадськості», – пояснила голова партії.

Як наголосила Олена Шуляк, відбудова може стати частиною інтеграції та розвитку.

«Ще одна не настільки очевидна, але важлива причина побудови стійкої міжнародної взаємодії для відновлення України — її інституційна спроможність може виходити за межі самої відбудови», – додала народна депутатка «Слуги Народу».

Олена Шуляк переконана, прозора відбудова України в солідарності з міжнародними партнерами може стати ключовою на шляху України від кандидата до члена ЄС, а також інтеграції у євроатлантичну спільноту найрозвиненіших країн світу.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy