Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Україні необхідно впровадити низку реформ для отримання міжнародної підтримки за програмою Ukraine Facility

  • 204
Олена Шуляк: Україні необхідно впровадити низку реформ для отримання міжнародної підтримки за програмою Ukraine Facility

Для отримання коштів за програмою Ukraine Facility, Україна має виконати відповідний план дій та реалізувати низку реформ. Про це в ефірі Українського радіо розповіла голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Український план повинен пройти затвердження українським урядом, і Європейською комісією. Але розраховуємо, що перший транш 4,5 млрд євро отримаємо вже безпосередньо в березні. Ці гроші будемо отримувати до 2027 року, і понад 39 мільярдів євро будуть направлені безпосередньо до українського бюджету», – зазначила Олена Шуляк.

Народна депутатка наголосила, що частина з цих коштів буде спрямована на фінансування процесів відновлення в громадах напряму, але остаточні цифри будуть зафіксовані після всіх узгоджень.

«В українському плані чітко прописані всі кроки та реформи, які Україна повинна здійснити безпосередньо до 2027 року. Є великий спектр, який стосується взагалі законодавства, яке впливає на відновлення в нашій країні, і є зобов’язання щодо розробки та ухвалення рамкового законодавства про основні засади відновлення, де будуть чітко зафіксовані принципи сталого розвитку, і зеленого курсу, і всі питання, які пов’язані з циркулярною економікою, і відбудовувати «краще, ніж було», і з усіма стандартами енергоефективності, безбар’єрності, доступності», – пояснила Олена Шуляк.

Народна депутатка зазначила, що наразі всі кроки фіксуються у законопроєкті, який стосуватиметься рамки щодо відновлення.

«У документі як обов’язковий інструмент для використання всіма нашими громадами буде закріплено цифрову екосистему DREAM. Сотні громад уже працюють, близько двох тисяч проєктів заведено в цю систему DREAM, яка працює за принципом «всі бачать все», де можна простежити кожний проєкт: в якій громаді він народився, скільки грошей є, це кошти державного чи місцевих бюджетів, чи це гроші наших міжнародних партнерів, на якій стадії реалізації перебуває проєкт тощо. Це все можна буде прослідкувати через систему, тому що питання підзвітності, прозорості для наших міжнародних партнерів є ключовими. І всі ці речі зафіксовані в Ukraine Facility», – пояснила Олена Шуляк.

Очільниця партії зазначила, що серед зобов’язань є національна стратегія кругової економіки, яка є розроблятиметься Урядом України.

«В Україні є проблема будівельного сміття від руйнувань. Це 100 мільйонів тонн. І, звичайно, потрібно мати фінансові передумови, зокрема, для того, щоб це будівельне сміття переробити та використовувати його потім в будівельній галузі», – резюмувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy