Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Ухвалений парламентом законопроєкт 5655 стимулюватиме розробку генпланів міст

  • 573
Олена Шуляк: Ухвалений парламентом законопроєкт 5655 стимулюватиме розробку генпланів міст

У багатьох великих міст немає актуальних генеральних планів розвитку, оскільки це вигідно корумпованим представникам місцевої влади. Законопроєкт 5655 про реформу містобудування, який ухвалив парламент, кардинально змінить ситуацію.

Про це в ефірі радіо НВ заявила ініціаторка законопроєкту, голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Часто мери не хочуть розробляти актуальну містобудівну документацію, тому що застарілий Генплан і його положення можна уточнювати детальними планами території, адже так домовилися із забудовниками і це вигідно», – пояснює Шуляк.

Вона нагадала, що під час виборів мерів багато кандидатів обов’язково обіцяють розробити Генеральний план міста, але часто нові очільникм міст цього не роблять. Наприклад, Київ досі живе за документацією 1997 року, що є неприпустимо. Ситуацію має змінити ухвалений парламентом законопроєкт 5655, який має на меті реформувати містобудування.

«Законопроєкт говорить про те, що всі дозволи чи обмеження видають відповідно до містобудівної документації. Коли цей закон почне працювати, він стимулюватиме розробку такої документації», – запевнила очільниця «Слуги Народу».

Реформа у сфері містобудування також дає місцевому самоврядуванню і громадам реальні інструменти контролю над будівельним ринком для ефективної боротьби з пірамідами та аферами на ньому, а також можливість контролювати, що будується на їх територіях.

Нагадаємо: 13 грудня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 5655 – базовий документ реформи містобудування. Згідно законопроєкту, вся документація буде проходити через електронний кабінет в Єдиній державній електронній системі будівництва. Якщо система виявить порушення – отримання дозвільних документів буде автоматично заблоковане.

Така прозорість, зокрема, буде сприяти залученню іноземних коштів для післявоєнної відбудови українських міст.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy