Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Ухвалення Стамбульської конвенції дозволить боротись проти насильства за міжнародними стандартами

  • 386
Олена Шуляк: Ухвалення Стамбульської конвенції дозволить боротись проти насильства за міжнародними стандартами

Посилення відповідальності за насильство будь-якої форми, зокрема і домашнє, розбудова шелтерів, психологічна допомога потерпілим і оперативне розслідування. Україна запобігатиме насильству проти жінок, захищатиме та допомагатиме потерпілим за міжнародними стандартами.

Про це йдеться в ухваленій парламентом Стамбульській конвенції (№0157).

«Сьогодні у ВР непересічна історична подія — парламент ратифікував Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульську конвенцію). Конвенція буде застосовуватись відповідно до норм і принципів Конституції України і не зобов’язує щодо змін до Конституції чи Сімейного Кодексу в частині жінки та чоловіка, сімейних цінностей, шлюбу, сім’ї та усиновлення», – зауважила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, ситуацію в Україні оцінюватимуть зовнішні експерти, які контролюють виконання Стамбульської конвенції і можуть надати поради та рекомендації, що ведуть до кращого запобігання насильству, захисту потерпілих та кримінального переслідування винних.

Стамбульська конвенція також передбачає міжнародне співробітництво у запобіганні та судовому переслідуванні насильства щодо жінок, сприяючи спільним діям у випадках насильства знову жінок з транскордонним виміром і, таким чином, дозволяє жінкам бути краще захищені за межами внутрішньої юрисдикції однієї країни.

«Ратифікація цієї Конвенції — потужний сигнал всьому світу, що Україна не лише поділяє цінності всіх вільних цивілізованих країн, а й бере їх на себе та веде шлях для всіх демократій у світі», – підсумувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy