Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Громадськість контролюватиме місцеву владу по єВідновленню – Олена Шуляк

  • 339
Громадськість контролюватиме місцеву владу по єВідновленню – Олена Шуляк

Законодавством передбачена 30% мінімальна квота для представників громадськості у загальному складі всіх комісій з розгляду компенсацій за пошкоджене житло. На сьогодні створено 523 таких комісій при органах місцевого самоврядування, які розглядають заяви, обстежують пошкоджене житло та ухвалюють рішення щодо призначення допомоги.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк

«Для підвищення прозорості та контролю комісій до їхнього складу було долучено більше представників громадськості. 30% від загальної кількості – це мінімальна квота для громадськості у загальному складі всіх комісій з розгляду компенсацій за пошкоджене житло. Раніше було передбачено, що комісії на 100% складаються із місцевих посадовців. Щоб уникнути корупційних ризиків, відтепер у відповідних комісіях мають бути представники громадськості. Це стосується кожного села чи міста», – повідомила Олена Шуляк.

Народна депутатка звернула увагу на гальмування роботи комісій та несвоєчасне опрацювання ними заяв, що своєю чергою уповільнює процес отримання українцями компенсації за пошкоджене майно. Локомотивом ефективної роботи комісій якраз може стати залучення громадськості до роботи комісій.

«Цифри говорять самі за себе: на сьогодні мешканці Бучанської громади на Київщині подали 909 заяв про пошкоджене житло, лише 504 з ним опрацьовано, в Дніпрі – 180 заяв, а оброблено 36. Тому ми й передали громадським активістам можливість контролювати процеси відбудови в їхніх громадах, ми маємо прискорити ці процеси. Йдеться про перевірку заявок, рішення комісії про виділення грошей та співмірність виплат. Від злагодженої роботи комісій за участі громадськості буде залежати своєчасність виплати компенсації громадянам, чиє житло було пошкоджене внаслідок російської збройної агресії. Громадськість має активніше долучатися до роботи комісій, особливо у містах-аутсайдерах за кількістю поданих заяв», – наголосила Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy