Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: У межах реформи містобудування знищення архітектурної спадщини каратиметься до 5 років ув’язнення

  • 276
Олена Шуляк: У межах реформи містобудування знищення архітектурної спадщини каратиметься до 5 років ув’язнення

Верховна Рада готує до другого читання законопроєкт № 5877 про зміни до Кримінального та Адміністративного кодексів України, які стосуватимуться порушень у будівельній сфері.

Про це повідомила голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Це стосуватиметься болючих питань для кожного міста – незаконної забудови зелених зон, знищення пам’яток архітектури. Покарання передбачені дуже суворі: до 5 років позбавлення волі», – сказала вона.

Голова партії пояснила, що законопроєкт фактично є доповненням до базового документу реформи містобудування – законопроєкту № 5655 – прийнятого парламентом 13 грудня 2022 року.

«Ми не могли включити ці положення до самого 5655, оскільки зміни до Кримінального кодексу обов’язково мають проводитися окремими законами», – пояснила Олена Шуляк.

Нагадаємо: згідно законопроєкту № 5655, вся документація буде проходити через електронний кабінет в Єдиній державній електронній системі будівництва. Зокрема, документ запроваджує реальний механізм проти знищення історичної спадщини. Електронна система автоматично заблокує видачу дозволів на будівництво, якщо забудовник спробує демонтувати або пошкодити пам’ятку архітектури.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy