Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Цифровізація будівельної галузі знищує корупцію у цій сфері

  • 385
Олена Шуляк: Цифровізація будівельної галузі знищує корупцію у цій сфері

Три роки роботи електронної системи у сфері будівництва забезпечили значний економічний та антикорупційний ефект в одній з найбільш корупційних галузей.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час презентації результатів впровадження електронної системи будівництва «Цифрова трансформація будівельного сектору. Три роки ЄДЕССБ».

За словами віце-прем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова, ця реформа є успішною, адже на кожному етапі видно хто та чому ухвалює певне рішення.

«За нашими підрахунками реальний антикорупційний ефект від цифровізації сфери будівництва вже сягає 1,5 млрд грн на рік, а економія для держави становить 9,6 млрд грн», – повідомив віце-прем’єр.

Кубраков також наголосив, що сьогодні ЄДЕССБ – це понад 2,6 млн електронних будівельних документів, 14 електронних адмінпослуг в Дії, 45 е-кабінетів, в яких працюють понад 72 тисячі проєктувальників, архітекторів, аудиторів та органів будівельного контролю.

«Крім того, ЄДЕССБ є компонентом низки цифрових інструментів, які ми презентували на конференції в Лондоні, і які будуть основою управління відбудовою країни. Серед них і DREAM, і Геоінформаційна система регіонального розвитку, і Реєстр пошкодженого та знищеного майна», – зазначив віце-прем’єр.

Голова профільного парламентського комітету Олена Шуляк додала, що Єдина державна електронна система у сфері будівництва за три роки роботи стала лідером та взірцем для багатьох галузей.

«Я отримую повідомлення від представників будівельного ринку, які кажуть – тепер ми не носимо хабарів. Тобто нам вдалося в одній з найбільш корумпованій сфері – сфері будівництва, реалізувати трансформаційні зміни, які призводять до антикорупційного ефекту», – наголосила Шуляк.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що понад 100 тисяч разів українці скористались будівельними послугами через портал Дія. І більшість користувачів схвально оцінюють їх роботу.

«Ми зробили опитування користувачів порталу – 74% сказали, що повністю задоволені будівельними послугами. А 77% відповіли, що електронні послуги сприяють боротьбі з корупцією».

Водночас, за словами Шуляк, реформу треба продовжувати і цей процес має забезпечити ухвалений парламентом законопроєкт №5655.

«Ми розуміємо, що без наступного кроку реформи – автоматизації дозволів, невтручання посадовців у процеси, відповідальності за порушення для кожного учасника будівельного процесу ми не зможемо рухатися вперед», – констатувала очільниця «Слуги Народу».

Вона додала, що законопроєкт 5655 є незручним для тих, хто прагне залишити у будівельній сфері все так, як було раніше. Але саме цей законопроєкт допоможе зробити наступні проривні кроки та продовжити реформу галузі.

Також Олена Шуляк подякувала всім, хто допомагав втілювати реформу: міністерствам, професійній та експертній спільноті, а також міжнародним партнерам, зокрема проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» TAPAS.

Нагадаємо, 6 липня 2020 року почала працювати Єдина державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Ця інформаційно-комунікаційна система цифровізувала документообіг та надання послуг у будівництві й стала основою реформи будівельної галузі.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy