Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Тарифи на газ і тепло для українців не зростатимуть під час війни

  • 1118
Олена Шуляк: Тарифи на газ і тепло для українців не зростатимуть під час війни

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №7427, яким запроваджується мораторій на підвищення цін і тарифів на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення.

Про це повідомила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Це критично важливий законопроект, аби захистити українців від можливих коливань цін. Протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення або скасування буде заборонено підвищувати ціни на тарифи за газ і тепло. Ціна на природний газ для побутових споживачів не може бути більшою, ніж та, що була станом на 24 лютого 2022 року», – наголосила вона.

Олена Шуляк також додала, що законопроєкт встановлює тимчасову заборону постачальнику природного газу примусово стягувати заборгованість зі споживачів – зокрема, включати цю заборгованість у рахунок на оплату, подавати судові позови, проводити стягнення цієї заборгованості у примусовому порядку, вчиняти заходи з припинення газопостачання у зв’язку з наявністю цієї заборгованості тощо.

«Разом із тим, ми передбачили компенсації збитків і втрат для суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання. Вони покриватимуться із держбюджету», – зазначила очільниця політсили.

Фінансувати витрати, що виникнуть внаслідок введення мораторію, планується за рахунок збільшення видатків спеціального фонду Державного бюджету на 264.3 млрд грн. Відповідний законопроєкт № 7429 депутати також ухвалили в першому читанні.

Він передбачає, що забезпечення цих видатків пропонується здійснити за рахунок:

• додаткових надходжень від сплати дивідендів, які нараховуються на акції «Нафтогазу», що належать державі (64.4 млрд грн);
• додаткових надходжень від сплати авансового платежу з податку на прибуток при виплаті цих дивідендів (11.6 млрд грн);
• надходжень донорської та іншої міжнародної допомоги, що надається з метою фінансування заходів, спрямованих на врегулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання у період воєнного стану та подальшого відновлення (188.3 млрд грн).

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy