Олена Шуляк: Спадкоємці зможуть подати заяву на компенсацію за зруйноване житло ще до отримання права на спадщину
- 443
Заява про надання компенсації за знищене війною житло може бути подана спадкоємцем власника житла ще до отримання свідоцтва про право на спадщину. У такому разі свідоцтво про право на спадщину подається додатково після його отримання.
Про це розповіла голова Комітету ВРУ з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, коментуючи законопроєкт № 7198, який Верховна Рада має незабаром голосувати у другому читанні.
«Ми розуміємо, що серед власників зруйнованого житла є зниклі безвісти, є загиблі на окупованих територіях. Це ускладнює юридичне оформлення права на спадщину. Тому парламент пішов назустріч спадкоємцям і передбачив у законопроєкті відповідну норму», – роз’яснила вона.
Олена Шуляк нагадала, що громадяни матимуть право самостійно обрати географічну локацію для використання житлового сертифіката. Ключовим показником тут буде лише сума коштів, яка буде співставною з вартістю знищеного майна. Вона також підкреслила, що держава виділятиме людям власні або залучені кошти, не чекаючи на репарації від росії.
Нагадаємо: 13 грудня 2022 року парламент прийняв законопроєкт №5655 про реформу містобудування, яка спрямована на цифровізацію будівельного ринку в Україні, впровадження контролю та високої відповідальності за порушення.
Реформа сприятиме якісній, прозорій та швидкій відбудові України, а також надасть можливість міжнародним партнерам, які долучаться до фінансування відбудови країни після війни, моніторити якість виконання робіт.