Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Самочинне будівництво каратиметься позбавленням волі на строк до 5 років

  • 542
Олена Шуляк: Самочинне будівництво каратиметься позбавленням волі на строк до 5 років

Самочинне будівництво будівель або споруд каратиметься позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років у разі, якщо ці дії створили небезпеку чи призвели до настання тяжких технологічних аварій, екологічних катастроф, загибелі або масового захворювання населення.

Таку норму містить законопроєкт №5877 про зміни до Кримінального кодексу України та Кодексу про адміністративні правопорушення у будівельній сфері.
Як повідомила голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, цей документ – логічне продовження законопроєкту №5655 про містобудування.

«Незаконні споруди не просто формально порушують якісь абстрактні бюрократичні норми. Вони завдають цілком реальною шкоди людям або природі. Це – злочин, і винні в ньому мають нести покарання», – зазначила вона.

Згідно з законопроєктом, самочинне будівництво на самовільно зайнятих земельних ділянках, яким завдано значної шкоди її законному власнику, каратиметься штрафом від п’яти тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Також документом передбачений тимчасовий арешт об’єктів незаконного будівництва, який накладається на період розгляду справи до виконання постанови про адміністративне порушення. Тобто, мова про тимчасове позбавлення можливості відчуження, користування та розпорядження такими об’єктами з метою припинення правопорушення та відшкодування заподіяних збитків.

Як повідомлялося раніше, законопроєкт №5877 є доповненням до базового документа реформи містобудування, законопроєкту №5655, прийнятого парламентом 13 грудня 2022 року. Включити його положення до самого №5655 було неможливо, оскільки зміни до Кримінального кодексу обов’язково мають проводитися окремими законами.

Нагадаємо: законопроєкт №5655 про реформу містобудування має на меті тотальну цифровізацію процесу будівництва. Така прозорість, зокрема, буде сприяти залученню іноземних коштів для післявоєнної відбудови українських міст.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy