Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Розвиток деревообробної галузі стане стимулом для економіки після війни

  • 766
Олена Шуляк: Розвиток деревообробної галузі стане стимулом для економіки після війни

Деревообробна та меблева галузі є стратегічними для відродження та розвитку економіки всієї України. За умови підтримки та ухвалення законопроєкту №4197-д галузь може не тільки відродитися у воєнний час, а й суттєво розвинутися в повоєнний час.

Про це сказала голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, перебуваючи з робочим візитом на Рівненщині.

Вона наголосила на тому, що наразі потрібно підтримувати бізнес у деревообробній галузі, запроваджуючи дерегуляцію ринку.

«Розвивати ринок деревини допоможе ухвалення законопроєкту №4197-д. Документ закладає максимальну прозорість в роботі всіх учасників ринку деревини і продовжує мораторій на експорт лісу-кругляку», – додала народна депутатка.

Власне якраз на Рівненщині зосереджені виробники плит ДСП, фанери, пиломатеріалів, провідні меблеві виробництва.

«Команда народного депутата «Слуги Народу» Олександра Ковальчука, спільно з Українською асоціацією меблевиків, Європейською Бізнес Асоціацією розробила національний проєкт розвитку лісової, деревообробної та меблевої галузі «Меблеве економічне диво», який увійшов до Національного плану відновлення України. А меблева галузь увійшла в ТОП-6 найперспективніших для розвитку виробництві з високою доданою вартістю», – розповіла народна депутатка.

У межах візиту Олена Шуляк побувала на ТОВ «Морган Феніче», яке стало яскравим прикладом успішного меблевого виробництва, яке зробило в Рівненській громаді своє економічне диво.

«У 2021 році тут працювало майже 1000 людей, підприємство експортує 100% виробленої продукції до Європи та США, працює з IKEA, щодня з виробничих ліній сходили 1000 диванів. Фабрика була готова розширювати виробництво, відкривати нові цехи та завойовувати нові ринки. Втім з початком воєнних дій – компанія змушена зосередитися на збереженні виробництва та виживанні. Зараз на підприємстві працює понад 700 людей, понад 15% з яких мобілізовані до лав ЗСУ та ТРО. Підприємство є найбільшим роботодавцем в Рівненській міській громаді та одним з найбільших платників податків», – розповіла голова партії.

Фабрика в час війни бореться за міжнародні замовлення, щоб завантажити виробничі лінії на 100%, однак зараз це не вдається. Головна причина зриву виробництва – неврегульованість ринку деревини, висока ціна на деревину, лісоматеріали, плити ДСП та фанеру, дорога логістика – робить підприємство неконкурентним на міжнародному ринку, пояснила Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy