Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк розповіла, за якими стандартами безбар‘єрності має відновлюватися Україна

  • 238
Олена Шуляк розповіла, за якими стандартами безбар‘єрності має відновлюватися Україна

У відновленні і розвитку української інфраструктури будуть закладати принципи безбар‘єрності. Йдеться про покращення загальної інклюзії будівель, запровадження безбар’єрності шкіл, садочків та облаштування публічного простору, покращення вимог до пожежної безпеки будівель та схем евакуації з урахуванням потреб маломобільних груп. Умови для всього цього зараз створюються на законодавчому рівні.

Про це в ході медійного марафону “Рівність у політиці та інклюзивне відновлення” заявила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, в Україні безбар‘єрність донині не була масово розповсюдженою і це – велика проблема. Зокрема, у наших лікарнях і навіть аптеках нечасто зустрінеш пандуси, освітні можливості для дітей з РАС досі дуже обмежені через нерозуміння вчителів і однолітків, а союзи, що не вписуються у формулу «чоловік – жінка», вважаються нетрадиційними.

Крім цього, вважає Шуляк, потрібно пам‘ятати, що після перемоги України, питання безбар’єрності набере величезних обертів, адже в нашій країні буде багато ветеранів. При тому, що раніше держава часто ігнорувала потреби маломобільних груп та людей з інвалідністю.

“На сьогодні перед нами стоять дві великі місії. Перша – додати безбар’єрність до української інфраструктури. Друга – додати безбар’єрність до української свідомості. Простіше кажучи, усунути бар’єри на вулицях та бар’єри в головах”, – зазначила народна депутатка.

Як один із успішних прикладів впровадження інклюзивності у всі сфери життя – державна програма компенсацій за пошкоджене і знищене майно Євідновлення, вважає Олена Шуляк. По-перше, через те, що заяву на компенсацію може подати будь-який українець і на сьогодні їх погоджено вже майже 30 тис на суму в 2 млрд грн. По-друге, через те, що не менше 30% учасників комісій, що розглядають заявки і приймають рішення щодо виплат, мають складати саме представники громадськості. Ця норма вводилась для того, щоб взяти участь у цьому процесі зміг кожен, хто захоче, адже саме це забезпечить прозорість і справедливі рішення. По-третє, через те, що проводяться публічні консультації, на яких обговорюється хід програми, проблеми, що виникають та способи їх вирішення. Їх відвідали вже сотні людей зі всіх регіонів країни.

“Крім цього, на громадські обговорення виносять програми комплексного відновлення. Віднині громади матимуть змогу обирати через портал «Дія» проекти розвитку власних регіонів, які будуть профінансовані з Державного фонду регіонального розвитку. До цього громадяни були позбавлені інструментів прямої участі у відборі таких проєктів”, – підкреслила Шуляк.

За її словами, кожен українець сьогодні так чи інакше може стати частиною відновлення. Органи місцевого самоврядування відновлюють громади, активні громадяни слідкують за чесністю та законністю процесів, бізнес долучається в різний спосіб, зокрема, створюючи робочі місця, а кожен працівник привносить власний внесок у спільну відбудову країни та наближає перемогу.

“Наша головна ціль – залучити до процесу відновлення якомога більше українців, дати ім інструменти, а головне – розуміння, що кожен із них важливий, що процес відновлення потребує залученості кожного. Це справжня безбар’єрність у діях”, – підсумувала очільниця партії “Слуга Народу”.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy