Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк розповіла про вартість житлового сертифіката власникам зруйнованого житла

  • 379
Олена Шуляк розповіла про вартість житлового сертифіката власникам зруйнованого житла

Житловий сертифікат покриватиме власникам вартість кожного квадратного метра зруйнованого житла. Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в ефірі Українського радіо.

«Власники зруйнованих квартир отримають житловий сертифікат. Його сума розраховується дуже просто: метри квадратні, які знищено, помножуються на вартість житла у тому регіоні, де людина хоче придбати житло. Конкретну ціну для кожного регіону визначить та затвердить уряд», – пояснила Шуляк.

Вона додала, що житлові сертифікати будуть згенеровані за допомогою Реєстру пошкодженого та знищеного житла, і людина самостійно обиратиме нове місце проживання.

«Важливо не обмежувати людей у виборі місця свого нового житла, тому що багато хто переїхав зі своїми підприємствами, хтось переїхав до родичів в інше місто, хтось знайшов роботу в іншому регіоні», – сказала очільниця «Слуги Народу».

Крім того, власник зруйнованого житла, який отримав житловий сертифікат, зможе обирати – заселитися у нове помешкання прямо зараз чи чекати квартири в новобудові.

«Ми даємо можливість обирати – квартира на вторинному ринку, щоб люди не чекали, а переселялися у нове житло, чи зачекати і вкласти у будівництво нової квартири. Держава не наполягатиме, як робити, вона лише виконуватиме сервісні функції», – підсумувала Шуляк.

Нагадаємо, парламент остаточно ухвалив законопроєкт №7198, який передбачає компенсацію власникам пошкодженого та зруйнованого житла. Виплати стосуються лише житлових приміщень власників-фізичних осіб.

Раніше Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №5655 про реформу містобудування, яка спрямована на цифровізацію будівельного ринку в Україні, впровадження контролю та високої відповідальності за порушення. Реформа сприятиме якісній, прозорій та швидкій відбудові України, а також надасть можливість міжнародним партнерам, які долучаться до фінансування відбудови країни після війни, моніторити якість виконання робіт.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy