Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк розповіла про цифрову екосистему, яка дозволить громадянам брати безпосередню участь у відбудові

  • 184
Олена Шуляк розповіла про цифрову екосистему, яка дозволить громадянам брати безпосередню участь у відбудові

В Україні з березня 2024 року запрацює цифрова екосистема відбудови України DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management), що дозволить запустити відбудову на повну – здійснювати управління проєктами відновлення і проводити їх моніторинг від етапу відбору до завершення реалізації.

Про це в колонці для видання The Page розповіла Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, з червня цього року DREAM вже працює в тестовому режимі – зараз в ній зібрано вже понад 6 тис. проєктів, внесених представниками громад, регіонів, центральних органів влади. Саме через DREAM, пояснила Шуляк, здійснювалося подання проєктів для фінансування з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. 310 проєктів, поданих ОМС, отримали фінансування — це школи, лікарні, багатоквартирні будинки, житлово-комунальна інфраструктура в постраждалих громадах по всій країні.

“DREAM переводить у цифровий формат усі необхідні управлінські інструменти. Для ініціаторів проєктів (громад, регіонів) тут є можливості фіксації збитків та підрахунку потреб, проведення громадських слухань, розвитку проєкту, пошуку фінансування, проведення закупівель (через інтегровану з DREAM систему Prozorro), імплементації проєкту, ведення та подання звітності по ньому. Більше того, функціональність DREAM постійно оновлюється”, – зазначила народна депутатка.

Уже невдовзі, повідомила вона, в DREAM запрацює прототип персонального кабінету донора та модуля аналітики. Зараз, пояснює Шуляк, у системі знаходяться сотні донорів і завдяки цій опції вони зможуть моніторити увесь цикл реалізації проєкту. Система допоможе уникнути дублювання фінансування та водночас зробить зручним співфінансування проєкту з різних джерел.

“Також розробляється методологія пріоритезації проєктів, передбачені інвестиційні профайли громад. У тестовому режимі розпочне роботу «єдине вікно» інформування громад та організацій про можливості фінансування, бюджетні, кредитні програми, гранти тощо”, – поділилася планами очільниця партії “Слуга Народу”.

Крім цього, у DREAM передбачений так званий модуль електронної демократії – щоб участь у розробці планів відновлення та проєктних ідей могли брати звичайні громадяни.

Інші цифрові платформи, що братимуть безпосередню участь у відбудові – єдина державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ) та геоінформаційна система відновлення та розвитку регіонів (ГІС), будуть взаємопов‘язаними з DREAM, адже всі вони є складниками єдиної архітектури відновлення.

“Сучасні та зручні цифрові інструменти для управління, моніторингу, експертизи, широких можливостей для участі громадян — це те, що забезпечить максимально прозору та успішну відбудову”, – підсумувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy