Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк розповіла, коли запрацює закон про компенсацію за пошкоджене житло

  • 355
Олена Шуляк розповіла, коли запрацює закон про компенсацію за пошкоджене житло

Закон 7198 про компенсацію за пошкоджене чи зруйноване внаслідок російської агресії житло може запрацювати вже у травні цього року. Про це під час брифінгу повідомила голова політичної партії «Слуга народу», голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

«Законопроєкт зараз перебуває на підписі у голови Верховної Ради, потім вирушить на підпис до Президента. Законопроєктом визначено два місяці для розробки урядом відповідних нормативно-правових актів. Ми сподіваємося, що вже у травні закон запрацює» – зазначила очільниця партії.

За її словами, компенсації виплачуватимуться у порядку черги, у пріоритеті – військовослужбовці, демобілізовані, багатодітні сім’ї та люди з інвалідністю.

«Верифікацією заявок займатимуться комісії при органах місцевого самоврядування, створені у кожній громаді, де зафіксовано пошкоджене житло. Комісія також зобов’язана надавати допомогу у відновленні втрачених документів про право власності на житло, взаємодіяти з іншими органами для отримання відповідних довідок, а також допомагати в оформленні судових позовів щодо поновлення чи підтвердження документів про житло на деокупованих територіях», – пояснила Олена Шуляк.

Вона наголосила, що компенсацію за зруйновані приміщення спочатку отримуватимуть лише громадяни України.

«Під час російської збройної агресії постраждав бізнес, нежитлові приміщення, комерційна нерухомість. Однак, враховуючи те, що в держави наразі обмежений фінансовий ресурс, було ухвалено політичне рішення, що компенсацію спочатку отримуватимуть громадяни України, фізичні особи. Коли з’явиться можливість, держава розгляне можливість роботи з компенсаторними механізмами для бізнесу», – резюмувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy