Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк розповіла, які підходи та стандарти в будівельній галузі впровадив парламент за рік повномасштабної війни

  • 353
Олена Шуляк розповіла, які підходи та стандарти в будівельній галузі впровадив парламент за рік повномасштабної війни

За рік повномасштабного російського вторгнення Верховною Радою України ухвалено кілька важливих законопроєктів, що змінюють підходи та стандарти в будівельній галузі. Серед них – законопроєкт №7398 про забезпечення вимог цивільного захисту.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«Розуміємо, що наш скажений російський сусід нікуди, на жаль, не дінеться, і безпекові речі завжди будуть у фокусі уваги нашої держави. Тому ми зараз зміцнили підходи до планування населених пунктів, ведення будівель/споруд, використання споруд подвійного призначення: паркінгів, басейнів, які у разі потреби можна використовувати як бомбосховища чи укриття. Безпека впродовж багатьох років залишатиметься на першому місці», – зазначила Олена Шуляк.

Очільниця комітету нагадала, що парламент також змінив підходи до енергоефективності у будівельній сфері. Відповідний законопроєкт №6485 Верховна Рада підтримала у липні 2022-го.

«Україна досить складно проходила зимовий період. Тому на рівні законодавства ми прийняли нові стандарти щодо енергоефективності, вони наближені до європейських», – наголосила народна депутатка.

Також Олена Шуляк поінформувала, що зараз в парламенті до другого читання готується законопроєкт № 6458 про реконструкцію застарілих кварталів, розробка якого почалася ще до початку російського вторгнення.

Раніше документ стосувався роботи із застарілими кварталами та житловим фондом, але сьогодні до застарілого додався ще й зруйнований фонд, і його відновлення потребує більш-менш однакових підходів. На переконання Олени Шуляк, неабияка відповідальність у цьому питанні покладається на органи місцевого самоврядування. Йдеться про налагодження співпраці, унеможливлення корупційних ризиків та створення сприятливих умов для інвесторів.

«На сьогодні в Україні, на жаль, відсутня черга з інвесторів, які прагнуть відновлювати житло, будувати нові будинки в рамках квартальної забудови. Тому для місцевої влади буде важливим завданням створити сприятливі умови без корупції та з прозорими конкурсами для інвесторів. Важливо зацікавити не лише українські будівельні компанії, а й залучити міжнародні інвестиції. Треба дуже постаратися, оскільки іноземні девелоперські компанії і до повномасштабного вторгнення росії не надто активно заходили на ринок України через корупційні ризики», – констатувала Олена Шуляк.

Вона також нагадала, що проблему корупції в будівельній галузі покликаний вирішити законопроєкт 5655, який наразі перебуває на підписі у Президента.

«Законопроєкт повністю запроваджує у будівельній сфері тотальну цифровізацію та усуває чиновників від процесу. Рішення ухвалюватиме електронна система. Кожен учасник будівельного процесу матиме свій електронний підпис, все буде максимально прозоро, і всі будуть нести високу відповідальність за свої рішення. Тотальна цифровізація та персональна відповідальність допоможе залучити в Україну компанії, які прагнуть працювати за цивілізованими, сучасними та якісними правилами», – резюмувала Олена Шуляк.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №5655 про реформу містобудування, яка спрямована на цифровізацію будівельного ринку в Україні, впровадження контролю та високої відповідальності за порушення. Реформа сприятиме якісній, прозорій та швидкій відбудові України.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy