Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк розповіла, як змінюються стандарти містобудування при відновленні України

  • 363
Олена Шуляк розповіла, як змінюються стандарти містобудування при відновленні України

Повоєнна Україна не повинна стати копією старої пострадянської, тому відновлення громад відбуватиметься з урахуванням декількох базових принципів. І першим з них є безпека.

Про це розповіла голова комітету ВР з питань організації держвлади, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час Міжнародного саміту міст і регіонів.

«Україна за період війни змінила підходи до містобудування. І роль парламенту в цьому важко переоцінити. Один з перших документів, який ми прийняли, стосувався безпеки – це законопроєкт 7398 про систему цивільного захисту», – сказала вона.

Голова Комітету підкреслила, що безпекові вимоги у сучасній Україні є вищими, ніж у деяких країнах Європи, тому при будівництві об’єктів за європейськими проєктами їх доводиться доопрацьовувати – зокрема, додаючи до будівель укриття.

Другим важливим принципом є енергоефективність, яка стала особливо актуальною після зимових обстрілів росією енергетичної інфраструктури України. Одним з ключових документів тут став законопроєкт #6485 про комплексну термомодернізацію.

Третій принцип – безбар’єрність, яка також прописана в нещодавно прийнятому законодавстві.

Олена Шуляк навела приклад, коли у багатьох органів місцевої влади веб-сайти не адаптовані для людей з порушеннями зору. Нове законодавство, зокрема законопроєкт 5655 щодо реформування сфери містобудівельної діяльності, зобов’язує їх виправити це.

Також очільниця «Слуги Народу» нагадала, що Верховна Рада імплементувала в Україні 305 європейський регламент, що стосується вимог до якості та безпеки будівельних матеріалів.

«Україна має відновлюватися з сучасних інноваційних будматеріалів. Ця норма мала вступити в силу вже цього року, але через війну її перенесли на 2025 рік. Тому маємо час підготувати організаційно і наші лабораторії, і наших виробників», – зазначила Олена Шуляк.

Окрім того, голова Комітету назвала цифровізацію в містобудуванні важливим антикорупційним чинником при відбудові України.
Нагадаємо, нещодавно парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроект про компенсацію пошкодженого та зруйнованого житла (7198), його вже підписав президент України. Цей документ — законодавча можливість почати виплату компенсацій за житло людям, не чекаючи репарацій від рф. Очікується, що процес компенсації розпочнеться наприкінці травня 2023 року.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy