Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк розповіла, як можна провести термомодернізацію будинку і скільки часу це займе

  • 642
Олена Шуляк розповіла, як можна провести термомодернізацію будинку і скільки часу це займе

Щоб провести комплексну термомодернізацію будинку, ОСББ мають звертатися до Фонду енергоефективності, подавати заявку та отримувати грант для утеплення своєї домівки.

Про це в ефірі 1+1 розповіла очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, коментуючи недавно ухвалений закон про комплексну термомодернізацію будівель.

За її словами, документ входить до євроінтеграційного пакету законів і прописує мінімальні вимоги до енергоефективності будівель, механізми роботи Фонду енергоефективності.

Також він спрощує процедуру розгляду заявки на часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності і дає можливість поетапного фінансування проектів термомодернізації.

«Ми часто опалюємо не свої квартири, а повітря – якраз через низьку енергоефективність наших домівок. Якщо подивитися на показник, скільки витрачається енергії, щоб опалювати будинки в Україні – то він 2-3 рази вищий, ніж у країнах Євросоюзу. Щоб комплексно утеплити будинок – ОСББ має звертатися до Фонду енергоефективності, подавати заявку, отримувати грант і проводити утеплення», – пояснила Олена Шуляк.

Вона додала, що комплексна термомодернізація – це робота з утепленням фасадів, інженерними мережами, встановлення індивідуальних теплопунктів. Всі ці заходи разом дозволяють витрачати на опалення менше, проте жити у теплих домівках.

«Це нешвидкий процес, тож починати можна вже зараз: робити обстеження будинку, можуть працювати люди, які проводять енергоаудит і надають рекомендації, що саме потрібно робити. Загалом термомодернізація може займати від 3 до 6 місяців, адже необхідно зробити проект, закупити матеріали тощо. Проте це необхідно робити – зокрема перед важкою зимою в умовах війни. Адже росія не просто обстрілює наші міста, вона займатиметься енергетичним шантажем», – підсумувала голова «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy