Site icon Політична партія «Слуга Народу»

Олена Шуляк розповіла, як можливість обирати проєкти регіонального розвитку через «Дію» вплине на відновлення України

Голосування громадян України через портал «Дія» при розподілі коштів Державного фонду регіонального розвитку є надзвичайним кроком, який позитивно вплине на відновлення України.

Про це в ефірі Українського радіо зазначила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, коментуючи ухвалений парламентом у першому читанні законопроєкт № 9165.

«Критерії є дуже справедливими, якщо говорити про ДФРР ― Державний фонд регіонального розвитку. Попри те, що в Україні триває повномасштабна війна, у держбюджеті на 2023 рік передбачено 2 млрд грн на реалізацію проєктів у різних куточках нашої країни. Зараз ми використовуємо цю можливість, щоб давати розвиватися нашим регіонам. Є області, які були деокуповані, є області, які зазнали найбільших руйнувань. Справедливо, що вони мають право реалізовувати більшу кількість проєктів, тож на ці області має витрачатися більше грошей», – наголосила очільниця партії.

Вона додала, що проєкти, на які буде виділятися фінансування, подаватимуться на голосування громадян засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг ― через портал «Дія». Після цього Кабмін затверджуватиме фінансування за цим проєктом саме на підставі такого голосування громадян.

«Громадяни, використовуючи «Дію», по-перше, бачитимуть усі проєкти, які пропонуються до реалізації в тому чи іншому регіоні. По-друге, саме громадяни є користувачами таких проєктів після їх реалізації, тому слово людей повинно мати основну вагу в ухваленні рішення. З точки зору впливу громадян на ухвалення рішень, це надзвичайний крок, який має позитивно вплинути на відновлення України», – наголосила народна депутатка.

Олена Шуляк зазначила, що перелік проєктів формуватиметься відповідно до стратегії кожного регіону.

«У кожного регіону є своя регіональна стратегія. Згідно із нею, обираються відповідні проєкти, їх може бути кілька. І громадяни вже самі вирішуватимуть, чи це буде лікарня, чи ЦНАП, чи інший об’єкт у їхньому регіоні», – резюмувала Олена Шуляк.

Нагадаємо, нещодавно парламент ухвалив у другому читанні та вцілому законопроект авторства Олени Шуляк про компенсацію пошкодженого та зруйнованого житла (7198), його також уже підписав президент України. Цей документ — законодавча можливість почати компенсовувати житло людям, не чекаючи репарацій від рф. Очікується, що процес компенсації розпочнеться наприкінці травня 2023-го року.