Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк розповіла, як можливість обирати проєкти регіонального розвитку через «Дію» вплине на відновлення України

  • 277
Олена Шуляк розповіла, як можливість обирати проєкти регіонального розвитку через «Дію» вплине на відновлення України

Голосування громадян України через портал «Дія» при розподілі коштів Державного фонду регіонального розвитку є надзвичайним кроком, який позитивно вплине на відновлення України.

Про це в ефірі Українського радіо зазначила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, коментуючи ухвалений парламентом у першому читанні законопроєкт № 9165.

«Критерії є дуже справедливими, якщо говорити про ДФРР ― Державний фонд регіонального розвитку. Попри те, що в Україні триває повномасштабна війна, у держбюджеті на 2023 рік передбачено 2 млрд грн на реалізацію проєктів у різних куточках нашої країни. Зараз ми використовуємо цю можливість, щоб давати розвиватися нашим регіонам. Є області, які були деокуповані, є області, які зазнали найбільших руйнувань. Справедливо, що вони мають право реалізовувати більшу кількість проєктів, тож на ці області має витрачатися більше грошей», – наголосила очільниця партії.

Вона додала, що проєкти, на які буде виділятися фінансування, подаватимуться на голосування громадян засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг ― через портал «Дія». Після цього Кабмін затверджуватиме фінансування за цим проєктом саме на підставі такого голосування громадян.

«Громадяни, використовуючи «Дію», по-перше, бачитимуть усі проєкти, які пропонуються до реалізації в тому чи іншому регіоні. По-друге, саме громадяни є користувачами таких проєктів після їх реалізації, тому слово людей повинно мати основну вагу в ухваленні рішення. З точки зору впливу громадян на ухвалення рішень, це надзвичайний крок, який має позитивно вплинути на відновлення України», – наголосила народна депутатка.

Олена Шуляк зазначила, що перелік проєктів формуватиметься відповідно до стратегії кожного регіону.

«У кожного регіону є своя регіональна стратегія. Згідно із нею, обираються відповідні проєкти, їх може бути кілька. І громадяни вже самі вирішуватимуть, чи це буде лікарня, чи ЦНАП, чи інший об’єкт у їхньому регіоні», – резюмувала Олена Шуляк.

Нагадаємо, нещодавно парламент ухвалив у другому читанні та вцілому законопроект авторства Олени Шуляк про компенсацію пошкодженого та зруйнованого житла (7198), його також уже підписав президент України. Цей документ — законодавча можливість почати компенсовувати житло людям, не чекаючи репарацій від рф. Очікується, що процес компенсації розпочнеться наприкінці травня 2023-го року.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy