Олена Шуляк розповіла, як ближчим часом парламент планує розвивати народовладдя
- 485
У 2023-му парламент розгляне низку законодавчих ініціатив, які допоможуть забезпечити розвиток народовладдя в громадах та залучити широке коло громадян до процесів відновлення країни. Про це заявила голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час обговорення старту проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні» в рамках Плану Дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та реконструкція» на 2023-2026 роки.
«Ми плануємо провести реформу оплати праці держслужбовців, запровадивши справедливу систему мотивації і конкурентоздатність держави як роботодавця (законопроєкт 8222). А також ухвалити довгоочікуваний законопроєкт 6504 про службу в органах місцевого самоврядування, який упорядкує проведення відкритих конкурсів, запровадить механізми кар’єрного просування, розмежує статус службовців місцевого самоврядування і виборних посадових осіб», – розповіла очільниця «Слуги Народу».
У сфері розвитку громад та народовладдя на місцевому рівні парламент планує врегулювати питання комунальної власності (законопроєкт 6479). А також проект закону 6319 про органи самоорганізації населення.
«Також ми збираємося розглянути і ухвалити законопроєкт 7029 про спрощення управління багатоквартирними будинками. Він надає можливість приймати рішення за допомогою електронних інструментів, передбачає наявність 50% голосів для прийняття більшості рішень, спрощення процедур проведення зборів обʼєднань співвласників», – повідомила Шуляк.
За її словами, кращу взаємодію місцевого самоврядування та виконавчої влади забезпечить законопроєкт 4298, який структурує повноваження місцевих держадміністрацій.
Адміністрації виконуватимуть три основні функції: координація діяльності територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, забезпечення законності на території. Також вони надалі, до внесення змін до Конституції, здійснюватимуть функції виконавчого органу обласних та районних рад.
«Цей список, звісно, не є вичерпним, ми відкриті до діалогу і розгляду пропозицій з боку органів місцевого самоврядування. Забезпечення стійкості та сталості, передумов розвитку і народовладдя в громадах, залучення максимально широкого кола громадян до процесів відновлення країни є одним з головних наших пріоритетів сьогодні», – підсумувала Шуляк.