Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк розповіла, чому необхідно заборонити використання азбесту у будівництві

  • 560
Олена Шуляк розповіла, чому необхідно заборонити використання азбесту у будівництві

Незабаром Верховна Рада розгляне в другому читанні законопроєкт, який зможе заборонити використання всіх видів азбесту, а також виробів і матеріалів із його вмістом. Партія «Слуга народу» виступає за підвищення стандартів громадського здоров’я та їх максимального наближення до загальноєвропейського рівня.

Про це в авторській колонці для Укрінформу розповіла очільниця політсили Олена Шуляк.

«Низка найавторитетніших організацій світу в галузі охорони здоров’я на чолі з ВООЗ уже давно встановили що всі різновиди азбесту, включно з найбільш розповсюдженим у будівництві хризотилом, є канцерогеном. Небезпечним є азбестовий пил і наночастинки які потрапляють у легені при диханні. Навіть за незначної дії речовини, виникає ризик ракових захворювань. За підрахунками, близько 125 мільйонів працівників у світі зазнають впливу азбесту. Близько половини смертей від професійного раку (тобто такого, що виникає під впливом речовин на робочому місці) спричинена саме азбестом», – наголосила вона.

Голова «Слуги Народу» додала, що спроба зупинити використання азбесту була здійснена в Україні у 2017 році, але не мала успіху. Тому для уникнення будь-яких спекуляцій таке важливе рішення має бути прийнято на рівні закону.

Крім того, додала Олена Шуляк, це є одним із зобов’язань України в рамках виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Саме тому депутати включили відповідну норму в законопроєкт № 4142 «Про систему громадського здоров’я», який Верховна Рада підтримала в першому читанні на початку 2021 року.

«На жаль, початок повномасштабної фази війни росії проти України також посунув розгляд законопроєкту, проте — не на довго. Уже невдовзі його буле розглянуто і я переконана, що документ має бути прийнятий, щоби використання азбесту нарешті стало забутою практикою в нашій країні», – підсумувала політик.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy