Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Ресурси, демографія, екологія та залученість громад – ключові чинники у відбудові України

  • 260
Олена Шуляк: Ресурси, демографія, екологія та залученість громад – ключові чинники у відбудові України

Ресурси, демографія, екологія та залученість громад – всі ці чинники потребують детального аналізу перед тим, як скласти безпосередній перелік об’єктів, які потрібно ремонтувати або відбудовувати в Україні.

Про це в ефірі Українського радіо зазначила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, коментуючи результати Конференції Ukraine Recovery Conference у Лондоні.

«Тобто ми не будемо просто збирати статистику, фіксувати її та говорити, що в нас зруйновано 100 садочків і ми 100 садочків повинні відремонтувати чи збудувати нові. Зараз ми говоримо про нові принципи планування, коли потрібно проаналізувати економічний чинник, подивитися, що відбулося в тій чи іншій громаді з підприємствами, які з них переїхали, а які – залишилися, подивитися на ресурси цієї громади. Можливо, є певний інвестиційний потенціал, який можна запропонувати бізнесу, можливо, є майданчики, які варто використати під ті ж індустріальні парки, можливо, є природні ресурси, які потрібно розглянути як шанс для подальших інвестицій», – розповіла вона.

Другий чинник, який потрібно аналізувати, зазначила народна депутатка, – це демографія.

«8,2 млн наших людей зараз за кордоном, понад 5 млн – внутрішньо переміщені особи. Тому потрібно прив’язуватися до розвитку економічного стану та аналізувати: скільки людей ми можемо повернути в ту чи іншу громаду», – пояснила Олена Шуляк.

Третій чинник – це екологія. Як зауважила очільниця партії, на сьогодні величезна кількість – 30 % України – заміновано і це слід враховувати при відбудові нашої країни після війни.

«Якими засобами і в які терміни буде відбуватися розмінування, які землі можна буде використовувати в який період. Плюс є величезна екологічна проблема, яка пов’язана з будівельним сміттям, яке дуже б не хотілося захоронювати, а переробляти та використовувати надалі або в дорожньому господарстві, або в цивільному будівництву», – поінформувала Олена Шуляк.

Вона додала, що всі ці чинники потрібно проаналізувати перед тим, як скласти безпосередній перелік об’єктів, які потрібно ремонтувати або відбудовувати.

«Тому на рівні законодавства ми закріпили можливість, принцип планування, який має назву «програма комплексного відновлення». Зараз області, громади активно працюють із фахівцями з відновлення, фахівцями, які залучаються нашими донорами для того, щоб ці програми, стратегічні документи були обов’язково розроблені», – зазначила народна депутатка.

Олена Шуляк наголосила, що останнє слово – за мешканцями України. У планах відбудови нашої держави йдеться про їхнє максимальне залучення.

«Будь-яка програма комплексного відновлення, будь-яка містобудівна документація обов’язково повинні проходити обговорення місцевих мешканців, людей, які планують повертатися, місцевого бізнесу, який зараз є основним рушієм всіх економічних процесів в нашій державі. Тільки після того потрібно переходити до реалізації таких програм», – резюмувала голова партії.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy