Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Реформа містобудування передбачає тимчасовий арешт об’єктів незаконного будівництва

  • 255
Олена Шуляк: Реформа містобудування передбачає тимчасовий арешт об’єктів незаконного будівництва

У разі вчинення порушень у сфері містобудівної діяльності на об’єкти незаконного (самочинного) будівництва будуть накладати тимчасовий арешт. Таку норму містить законопроєкт №5877 про відповідальність за порушення у будівельній сфері, і який є логічним продовженням реформи містобудування, що лежить в основі законопроєкту №5655.

Незабаром парламент має розглянути №5877 у другому читанні.

Про це повідомила голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Йдеться про тимчасове позбавлення можливості відчуження, користування та розпорядження такими об’єктами з метою припинення адміністративного правопорушення та відшкодування заподіяної шкоди», – пояснила вона.

Олена Шуляк також наголосила на тому, що попередня редакція Адмінкодексу України не містила поняття тимчасового арешту об’єктів незаконного будівництва.

Тимчасовий арешт об’єктів незаконного будівництва буде здійснюватися посадовими особами органів місцевого самоврядування на підставі рішення органу місцевого самоврядування. Арешт накладається на строк розгляду справи до виконання постанови про адміністративне правопорушення. Порядок тимчасового арешту об’єктів самочинного будівництва встановлюється Кабінетом міністрів України.

Законопроєкт № 5877 фактично є доповненням до базового документа реформи містобудування – законопроєкту № 5655 – прийнятого парламентом 13 грудня 2022 року. Включити його положення до самого 5655 було неможливо, оскільки зміни до Кримінального кодексу обов’язково мають проводитися окремими законами.

Нагадаємо: згідно з законопроєктом №5655, всі учасники будівельного процесу здійснюють свою діяльність за допомогою Єдиної державної електронної системи будівництва. Система публічна та допомагає прослідкувати за всіма процесами, які здійснюють учасники будівництва. Відтак — вчасно виявити порушення та відреагувати на них.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy