Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Реформа держуправління є важливим кроком до членства в ЄС

  • 342
Олена Шуляк: Реформа держуправління є важливим кроком до членства в ЄС

Євросоюз підтримує проведення реформи держуправління в Україні, а профільний парламентський комітет напрацьовує необхідне законодавство для ефективних змін у цій сфері.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Ми високо цінуємо співпрацю із Проектом Європейського Союзу «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» і вдячні за продовження підтримки України в просуванні реформи державного управління в рамках діяльності другої фази Проекту. Особливо актуальним для нас є те, що мандат Проекту поширюється відтепер і на процес відновлення України», – зазначила Шуляк.

Вона додала, що реформа держуправління – це важливий крок на шляху України до повноправного членства у Європейському Союзі.

«Наш комітет продовжує системну роботу над законодавчим забезпеченням
реформування системи державного управління, надання адміністративних послуг та адміністративних процедур, а також державної політики з відновлення регіонів та територій, постраждалих від російської агресії», – запевнила голова профільного комітету.

Вона нагадала, що найближчим часом парламент розгляне у другому читанні законопроєкт №6504, який встановить встановити нові правові та організаційни засади служби в органах місцевого самоврядуваня й забезпечить професійну і політично неупереджену діяльність місцевих посадовців.

Також до другого читання готовий законопроєкт № 4254), який вдосконалить процедуру ухвалення рішень на різних рівнях держуправління і місцевого самоврядування. А розроблений за підтримки Проєкту Закон «Про адміністративну процедуру» набуває чинності 15 грудня 2023 року.

За її словами, зараз одним з ключових завдань є організація процесу післявоєнного відновлення та відбудови регіонів і територій, що постраждали внаслідок збройної агресії росії.

«Саме тому надзвичайно цінним для нас є вивчення досвіду країн, що постраждали від збройних конфліктів, в напрямку організації роботи з їх відновлення. Ми розраховуємо на експертну підтримку Проекту, зокрема у питаннях розробки регіональних планів відновлення, організації взаємодії і координації між різними рівнями і гілками влади на основі кращих європейських практик».

Не менш важливим аспектом змін у системі управління ми вважаємо формування спроможного та ефективного місцевого самоврядування з чітким розподілом повноважень органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. І тому наш запит – експертна підтримка з боку Проекту по всьому комплексу питань в цій сфері», – наголосила Шуляк.

Вона наголосила, що поєднання зусиль дозволить створити кращі законодавчі умови як у процесі відновлення України, так і в питанні синхронізації українського законодавства із законодавством ЄС.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy