Олена Шуляк: Разом з фахівцями напрацьовуємо умови створення мережі укриттів
- 5413
Парламентарі разом з експертами та профільними міністерствами вже напрацьовують механізми створення мережі захисних споруд цивільного захисту. Про це заявила голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час онлайн зустрічі з представниками експертного середовища.
«У липні ми ухвалили законопроєкт, № 7398, який встановлює вимоги до цивільного захисту під час планування та забудови територій. Як законотворці, ми можемо написати в законі багато правильних речей, але якщо вони не будуть правильно впроваджені, навіть найкращий закон не матиме результату. Саме тому ми й розпочинаємо низку зустрічей з фахівцями, щоб обговорити впровадження норм цього закону», – сказала Шуляк.
За її словами, над створенням закону працювали два парламентських комітети: з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування й з питань екологічної політики та природокористування. А також представники Мінрегіону та ДСНС.
«Парламент і профільні міністерства розуміли всю важливість цього питання, тому цей законопроєкт став один з перших, які ми планували для реформ у сфері будівництва. І це один з найважливіших з нещодавно ухвалених законів, тому що він стосується безпеки наших громадян. В умовах війни з рф це питання №1», – переконана очільниця «Слуги Народу».
Вона повідомила, що зараз у профільних міністерствах та службах йде напрацювання норм та механізмів створення мережі захисних споруд цивільного захисту, та закликала усі зацікавлені сторони долучитися до цього процесу.
«Ми розпочинаємо низку зустрічей з фахівцями, представниками будівельного ринку, експертного середовища, архітекторами. Якщо є конструктивні пропозиції – ми завжди для них відкриті та готові враховувати їх як у парламенті, так і на рівні нормативно-правових актів міністерств», – підсумувала Шуляк.
Нагадаємо, 29.07.2022 р. парламент ухвалив ініційований Оленою Шуляк законопроєкт № 7398, який встановлює вимоги до цивільного захисту під час планування та забудови територій.
Зокрема він передбачає, що містобудівна документація на регіональному та місцевому рівні має містити розділ про інженерно-технічні заходи цивільного захисту. Без нього таку документацію не затверджуватимуть.