Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Публічні консультації – це не страшно

  • 84
Олена Шуляк: Публічні консультації – це не страшно

Експертне середовище і громадянське суспільство десять років працювало над тим, щоб законопроєкт №4254  про публічні консультації дійшов до сесійної зали. Про це в ефірі Українського радіо розповіла голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Закон почне діяти після того, як мине 12 місяців після закінчення воєнного стану. І він говорить про те, що тепер формування державної політики та розв’язання питань місцевого рівня буде обов’язково відбуватись із залученням всіх зацікавлених сторін, які повинні будуть висловлювати своє ставлення до того чи іншого питання через публічні консультації», – розповіла Олена Шуляк.

Тобто, зазначила народна депутатка, кожне міністерство, кожен орган місцевого самоврядування перед тим, як воно вирішує щось змінювати в державній політиці, повинні проконсультуватися зі своїми мешканцями. Але є ложка дьогтю.

«Під обов’язковість публічних консультацій не потрапляють народні депутати. І я думаю, як цей закон буде підписаний президентом, почне при комітеті працювати робоча група, аби вносити відповідні зміни та змушувати народних депутатів проводити публічні консультації. Ми є амбасадорами публічних консультацій і провели дві серії. Одні стосувалися програми єВідновлення, а другі – закону про основні засади житлової політики.

Очільниця комітету повідомила, що зараз з партнерами готується вже третя серія публічних консультацій.

«Демонструємо всім народним депутатам, що це не страшно, що наші мешканці громад, наші представники бізнесу, представники місцевого самоврядування вносять дуже багато корисного, коли обговорюються ті чи інші питання. І дуже багато речей, які проговорюються на цих публічних консультаціях, потім можуть стати відповідними нормами законів», – резюмувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy