Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Проєктування та будівництво медзакладів відповідатимуть сучасним європейським стандартам

  • 208
Олена Шуляк: Проєктування та будівництво медзакладів відповідатимуть сучасним європейським стандартам

З 1 березня набрали чинності оновлені державні будівельні норми для закладів охорони здоров’я. Відтепер їх реконструюватимуть та будуватимуть відповідно до європейських норм. Про це заявила голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Протягом останнього року я побувала в багатьох медзакладах. Багато із них реконструюють після бойових дій, частину споруджують з нуля через непоправні пошкодження. Зараз держава активно відновлює пошкоджену або зруйновану медичну інфраструктуру, і важливо, щоб це відбувалося з урахуванням принципово нових підходів до проєктування та будівництва», – наголосила Шуляк.

Вона нагадала, що у 2019 році парламент ухвалив параметрику в будівництві. Водночас депутати наполягли на виділенні рекордної суми у 49 млн грн на оновлення державних будівельних норм. Тож відтепер медзаклади відповідатимуть європейським стандартам.

«Це означає, що палати в лікарнях будуть просторими, обладнані душем та вбиральнею. Окремо будуть облаштовані приміщення для відпочинку членів родин, які перебувають з пацієнтом. Також скрізь будуть враховані норми інклюзивності – від вбиралень до паркомісць для людей з інвалідністю та маломобільних груп. А ще зміняться вимоги до проєктування відділень невідкладної допомоги – вони будуть адаптовані до міжнародних норм», – підсумувала очільниця «Слуги Народу».

Нагадаємо, 13 грудня 2022 року парламент ухвалив законопроєкт № 5655 – базовий документ реформи містобудування. Він передбачає, що вся документація буде проходити через електронний кабінет в Єдиній державній електронній системі будівництва. Якщо система виявить порушення, отримання дозвільних документів буде автоматично заблоковане. Така прозорість сприятиме залученню іноземних коштів для післявоєнної відбудови українських міст.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy