Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: програма відновлення України неможлива без економічного аудиту на рівні територіальних громад

  • 344
Олена Шуляк: програма відновлення України неможлива без економічного аудиту на рівні територіальних громад

Через те, що 20% населення України у результаті війни були змушені виїхали за кордон, що 30% української території заміновано, що понад 20% її території знаходиться у тимчасовій окупації, а на частині ведуться активні бойові дії, державну стратегію регіонального розвитку, розраховану на 2021- 2027 рік, потрібно суттєво переглядати. А у визначенні програм комплексного відновлення велику роль буде відігравати аудит, який для своїх територій кожна громада повинна проводити окремо.

Про це на конференції «Реформи у сфері державної та комунальної власності: прозорість, ефективність та відкриття можливостей для приватного сектору економіки» повідомила голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.

«6 років цілей, завдань, планування, які ми затвердили у 2020 році, зруйнувало повномасштабне вторгнення. Тому всю роботу, яку проводили в 2020 році щодо розвитку українських територій, зараз потрібно переглядати. В рамках цього, міністерство відновлення ініціювало велику робочу групу, до якої долучилося більш ніж 300 експертів з різних напрямків, і економічний напрям там один з пріоритетних», – повідомила Шуляк.

Згідно з законом 2389-IX, всі території в Україні поділяються на 4 функціональні типи: території відновлення, регіональні полюси зростання, території з особливими умовами для розвитку і території сталого розвитку. Вже у жовтні, пояснила Олена Шуляк, всі вони будуть затверджені відповідною постановою Міністерства відновлення і буде зрозумілим конкретний вектор розвитку залежно від їх типу.

За її словами, минулого року в Україні ухвалили програму комплексного відновлення, але для того, щоб вона запрацювала, кожній територіальній громаді необхідно провести у себе глибокий аналіз економічної ситуації – з‘ясувати, які підприємства релоковані, які підприємства зруйновані, які виїхали і вже ніколи не повернуться в Україну, та ін.

«Коли місцева влада готує програму комплексного відновлення, вона повинна ніби просканувати свою територію – зрозуміти, де є сенс розташувати індустріальний парк, що можна передати бізнесу в рамках малої приватизації, скільки є недобудов, адже проблема з житлом для ВПО стоїть досить гостро. Проведення громадою такого аудиту може сприяти економічному розвитку. Це може підняти соціально-економічні показники регіону, тому цим обов’язково треба скористатися», – запевнила очільниця партії «Слуга Народу».

Втім, при складанні програм комплексного відновлення для кожного регіону потрібно обов‘язково враховувати нинішню демографічну ситуацію. З урахуванням того, що 8,2 млн українців виїхали за кордон, а 6,5 – зареєстровані як ВПО, планувати економічний розвиток регіону потрібно таким чином, щоб туди хотіли повернутися мешканці. А це, пояснює Шуляк, наразі справжній виклик для більшості громад.

«Зараз наші громади активно працюють над цим, а наші партнери – проєкт USAID «Говерла», їх консультують, щоб вони могли зробити якісні економічні дослідження і правильне відповідне прогнозування. Тому ми звертаємось до всіх громад незалежно від того, чи є у них руйнування, чи немає – обов’язково попрацюйте з економічною складовою і проводьте комплексне дослідження своєї території», – зауважила Олена Шуляк і додала, що вже скоро частина цих програм буде в публічному доступі.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy