Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк про зміни у трудовому кодексі: Збільшення зарплат і гнучкі умови праці

  • 10160
Олена Шуляк про зміни у трудовому кодексі: Збільшення зарплат і гнучкі умови праці

Верховна Рада прийняла законопроєкт про осучаснення трудових відносин для бізнесу (5371), який дозволить працівникам і роботодавцям за взаємної згоди укладати трудові договори, у яких самі визначатимуть більшість умов співпраці.

Про це розповіла голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Вона пояснила, що донині трудові відносини в Україні регулюються застарілим Кодексом законів про працю, розробленим у СРСР в умовах радянської адміністративно-командної економіки, в якій єдиним роботодавцем була держава і держпідприємства.

В умовах сучасних економічних реалій вкрай жорстка зарегульованість трудових відносин суперечить принципам ринкового саморегулювання.

Також вона суперечить принципам сучасного організаційного і кадрового менеджменту, не відповідає актуальним потребам ринку праці та створює численні необґрунтовані бюрократичні перепони як для самореалізації найманих працівників, так і для підвищення конкурентоздатності роботодавців, пояснила голова партії.

«Сьогодні парламент ухвалив довгоочікувані для бізнесу зміни — тепер працівники та роботодавці за взаємної згоди зможуть укладати трудові договори, у яких самі визначатимуть більшість умов співпраці. Це позбавить необхідності оформлення зайвих десятків паперів та архаїчних штрафів. Також це дозволить збільшити заробітні плати працівникам та встановлювати гнучкі умови праці», – зауважила Олена Шуляк.

Що передбачається у законопроекті:

1️⃣ запровадження спрощеного режиму регулювання трудових відносин для окремих категорій працівників та для суб’єктів малого і середнього підприємництва;
2️⃣ реалізацію принципу свободи праці та свободи трудового договору;
3️⃣ зменшення бюрократичного навантаження на суб’єктів господарювання – роботодавців;
4️⃣ збереження основних загальновизнаних трудових права і гарантій найманих працівників.

Зокрема:

✅ запроваджується договірний режим регулювання трудових відносин з можливістю на власний розсуд та за згодою сторін включати до письмового трудового договору положення стосовно виникнення і припинення трудових відносин, норм праці, розміру заробітної плати, надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, норм робочого часу та відпочинку та інших прав і гарантій, які визначені КЗпП;
✅ такий договірний режим пропонується для взаємодії між працівником та роботодавцем (суб. малого або середнього підприємництва, кільк. працівників за рік не більше 250 осіб; роботодавцем та працівником, розмір заробітної плати якого становить на місяць понад 8 мін зп;
✅ договірний режим не поширюється на юридичних осіб публічного права.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy