Олена Шуляк про розвиток партії «Слуга Народу» у 2021 році та плани на 2022-й
Що вдалося зробити партії «Слуга Народу» у 2021 році та які першочергові завдання вона має на 2022? Які зміни чекають на партію? Про це розповіла голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
Нещодавно під час поїздки в Одесу я була в театрі. Не на виставі, а на форумі депутатів місцевих рад партії «Слуга Народу». Ще три роки тому про таку партію в Україні майже ніхто не чув. А глядачам Одеського музично-драматичного театру імені Василька на голову падала штукатурка зі стелі.
Сьогодні «Слуга Народу» – це монобільшість у Верховній Раді, 6406 депутатів усіх рівнів, 224 голови громад та 948 фракцій у місцевих радах. А Одеський драмтеатр після Великого будівництва став не менш привабливим для глядачів, ніж знаменита одеська опера.
Цей приклад є красномовною відповіддю тим критикам, які вважають, що «Слуга Народу» програла все, що тільки можна, а для людей не зробила геть нічого. Подібні процеси відбуваються і в інших регіонах. За той недовгий час, коли я очолюю партію, я встигла побувати з робочими візитами на Одещині, Житомирщині, Кіровоградщині. Поїздки продовжуються, і я бачу результати нашої роботи.
Для українців головний результат – це 42% виконання передвиборчої програми. Такий показник дає впевненість, що до кінця каденції ми виконаємо все, що пообіцяли.
Для самої «Слуги Народу» головний результат – це партійне будівництво. На центральному рівні ми ухвалили важливі партійні документи – Доктрину та Статут. Паралельно з цим ми прискорено розвиваємо місцеві організації. Відкриті або плануються до відкриття офіси «Слуги Народу» у кожному обласному та районному центрі.
Я дякую за такі досягнення усій нашій команді та особисто Олександру Корнієнку, моєму попереднику на посаді голови партії. Та маю намір продовжити цю непросту роботу.
Звісно, не все вдалося. Але сьогодні партія проходить поворотну точку розвитку. Побудувавши структуру фактично з нуля, ми зараз трансформуємо «Слугу Народу» в те, чим і має бути справжня партія: точкою збору ідей, майданчиком для дискусій, інструментом взаємодії між владою та суспільством.
Відповідно, маємо декілька стратегічних завдань на 2022 рік.
Зростання кількості членів партії. Ми маємо чітко розуміти: хто з нами, хто готовий будувати ту країну, яку описав Президент Володимир Зеленський у своїй програмі. Поки що «Слуга Народу» має близько тисячі членів. Це мало для тих масштабних завдань, які ми ставимо перед собою. Тому кількість буде зростати.
Також ми не будемо «перевиконувати план» і залучати до наших лав перших-ліпших людей. Члени партії потрібні нам не для галочки, а для реальної роботи. Тому відбір буде ретельним.
Партійна дисципліна стане більш жорсткою та зрозумілою, з прозорими правилами. Це стосується не лише Дисциплінарної комісії, яку ми створюємо для розбору скандальних ситуацій з нашими колегами.
Ми стежитимемо за показниками діяльності і вищих керівних органів партії, і регіональних організацій. Вже маємо дашборд, на якому будемо відстежувати ефективність обласних осередків за ключовими показниками. І якщо на вашій області стоятиме цифра менше 100% – це не привід звинувачувати в цьому усіх, крім себе. А привід розібратися, чому в області «провисають» певні напрямки роботи.
До сфери партійної дисципліни відноситься також і питання імперативного мандату. Будемо ухвалювати це рішення на запит обласних організацій після ретельної перевірки.
Прямий і зворотний зв’язок. Ми маємо активніше роз’яснювати суть реформ, поки це не зробили наші політичні опоненти. І отримувати реакцію людей та проблематику з місць.
Працюватиме ціла система. Наші депутати, партійці – збирають проблематику на місцях. В Політраді партії ми створимо комітети, які будуть шукати рішення проблем, якщо ці проблеми стосуються центрального рівня. Якщо ж ідеться про місцевий рівень – проблему обговорюють в обласному осередку.
Звісно ж, ми залучатимемо людей до обговорення законопроєктів та ініціатив через наші «крила»: «Зе!Жінки» та «Зе!Молодіжка». В діяльності цих напрямків ми будемо максимально відходити від гучних лозунгів і зосередимося на практичних завданнях. Наприклад, серед проєктів «Зе!Жінок» є такі актуальні для суспільства теми як боротьба з насильством або покращення дитячого харчування в школах.
Я усвідомлюю, що тисячі людей в різних регіонах країни не завжди будуть мати одну й ту ж думку з усіх приводів. По-перше, ми не КПРС, де усі рішення Москви підтримувалися «в єдиному пориві». По-друге, дискусії виникають навіть на зборах ОСББ чи в батьківському шкільному чаті – що вже говорити про велику партію великої країни.
А наша країна дійсно велика. Нещодавно було запущено найдовший залізничний маршрут України: Маріуполь – Рахів. На своєму шляху потяг долає 1806 кілометрів. Це більше, ніж від Варшави до Лондона! То хіба можуть бути ілюзії, що «зшивати» таку державу – легке завдання?
Втім, я вірю в нашу мудрість та в ідеологію українського центризму. Це допоможе нам дійти згоди навіть у найскладніших питаннях.
Зробимо це разом!
👏🤞💚💪