Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк про основні принципи відбудови України

  • 475
Олена Шуляк про основні принципи відбудови України

Безпечне та енергоефективне будівництво житла, оперативна відбудова інфраструктури, а також продовження реформи децентралізації – це основні принципи великої відбудови України.

Про це заявила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час форуму «Децентралізація 2023. Законодавчий порядок денний в умовах війни».

«По-перше, цей рік показав, наскільки швидко влада на різних рівнях може швидко реагувати на нові виклики, коли потрібно відремонтувати критичну інфраструктуру, об’єкти енергетики або налагодити транспортне сполучення чи розв’язувати питання розмінування територій», – підкреслила Олена Шуляк.

Другий аспект відбудови стосується правил, за якими готуватимуть країну до широкого відновлення.

«Насамперед змінені підходи до безпеки. Парламент ще минулого року хвалив відповідний законопроєкт, який стосується зміни роботи системи цивільного захисту. При проєктуванні нових об’єктів чи забудови території враховуються питання безпеки: будівництво нових укриттів, бомбосховищ», – пояснила вона.

Також вже ухвалено євроінтеграційний закон, який стосується енергоефективності. Це важлива тема на тлі енергетичного шантажу, який чинить рф. Саме тому всі проєкти відбудови повинні відповідати стандартам енергоефективності.

Окрім того, серед нових стандартів – інші підходи до екологічних питань.

«На сьогодні понад 200 тис. га української землі – у замінованому стані. Ми повинні розуміти, що на деяких територіях знадобиться 7 чи більше років для розмінування. Також нас хвилює питання, що робити з будівельним сміттям, якого наразі десятки мільйонів тонн. Наприклад, тільки в Бучанському районі – понад 2 млн тонн. Як його переробляти і що потім робити з переробленим сміттям. Це питання відкрите і ми плануємо цього року зайнятись розробленням нових правил і стандартів в цій галузі». – розповіла голова партії.

Третій аспект відбудови – продовження реформ.

«Ми не зупинятимемось в плані децентралізації, це низка законопроєктів, яка пов’язана з роботою місцевих держадміністрацій, з реформою публічної служби, з питанням участь громад в прийнятті рішень тощо», – підсумувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy