Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк про нове містобудування в Україні: Чого чекати

  • 319
Олена Шуляк про нове містобудування в Україні: Чого чекати

Цифровізація будівельних процесів, поєднання державного та приватного містобудівного контролю, підвищення відповідальності всіх учасників містобудування – це три ключові механізми реформи містобудування, яка лежить в основі законопроєкту №5655.

Про це розповіла ініціатор документу, голова партії «Слуга Народу» Олена шуляк у колонці для Forbs.

«Мета реформи містобудування — сконструювати таку систему, за якої порушувати законодавство буде невигідно і дуже складно», – сказала вона.

Серед ключових принципів законопроєкту, який чекає на підпис Президента, баланс між державою, місцевим самоврядуванням та приватними інституціями.

«Державна інспекція архітектури та містобудування контролюватиме будівництво об’єктів державного значення: мостів, об’єктів ядерної енергії, які будуються на замовлення держави та місцевої влади. В інших випадках поміж місцевою владою та приватною уповноваженою особою замовник зможе самостійно обирати орган контролю», – пояснила Олена Шуляк.

Приватні уповноважені особи – це експертні організації, що формують конкурентний ринок надання послуг із містобудівного контролю. Для роботи на ринку такі компанії повинні мати в штаті необхідну кількість інженерів із кваліфікаційними сертифікатами.

Водночас посилюється роль органів місцевого самоврядування. Вони зобов’язані виявляти об’єкти самочинного будівництва в рамках моніторингу, а потім, при виявленні порушень — перевіряти об’єкти, зокрема й позапланові.

Також вони повинні не просто реагувати на випадки самочинного будівництва, а і нести відповідальність за бездіяльність, розповіла голова партії.

Другий аспект – цифровізація будівельних процесів.

«Будівельний процес відбуватиметься в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Основні документи, проєктна документація, експертні висновки, рішення містяться в електронному вигляді та закріплюються цифровими підписами відповідальних осіб. Низка ключових рішень формується автоматично: дозвіл на будівництво не видаватиметься чиновником, а формуватиметься за наявності цифрових підписів незалежних фахівців та необхідних документів», – розповіла ініціатор документу.

Третій аспект реформи – адекватні санкції та підвищена відповідальність всіх учасників містобудування: від забудовників до уповноважених осіб із містобудівного контролю. Йдеться про суттєве підвищення сум штрафів та посилення кримінальної відповідальності.

Реакцією на порушення будуть знесення (демонтаж) збудованого будинку з порушеннями, виведення з ринку недоброчесних гравців приватних контролерів, кримінальна відповідальність за низку правопорушень, в деяких випадках і за самочинне будівництво.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy