Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк пояснила, коли люди зможуть не платити кредити за зруйноване житло чи авто

  • 519
Олена Шуляк пояснила, коли люди зможуть не платити кредити за зруйноване житло чи авто

В Україні можуть дозволити не платити за кредит на майно чи транспортний засіб, які були знищені або зазнали пошкоджень внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. У парламенті планують ухвалити відповідний законопроєкт №7441-1 вже до кінця літа.

Про це розповіла голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Через повномасштабне вторгнення росію в Україну безліч людей втратили квартири, будинки, авто, які брали в кредит. По суті, на сьогодні їхнього майна немає або вони серйозно пошкоджене, а кредит треба далі виплачувати. Тож ми запропонували вихід з цієї ситуації – держава допомагатиме позичальникам. І цей документ дозволить не сплачувати ні відсотки, ні тіло кредиту на житло чи транспортний засіб, який було зруйновано внаслідок війни. Сподіваємось, до кінця літа закон набуде чинності», – додала вона.

За словами Олени Шуляк, існує два варіанти дій: «замороження» та «прощення» кредиту. Усе залежатиме від місцеперебування майна та можливості офіційно зафіксувати пошкодження.

Зокрема, «замороження» виплат за кредитами може стосуватись випадків, коли майно опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій, пошкоджене або знищене внаслідок воєнних дій, за наявності документів можуть отримати у кредитора призупинення платежів по кредиту.

«Замороження» (тіло кредиту, відсотки, комісії) кредиту триватиме, поки держава компенсує збитки за знищене російською агресією майно.

Стосовно «прощення», то тут наступні умови:
– площа знищеного майна, під який було взято кредит, не перевищує 140 кв м (для квартири), 250 кв м (для житлового будинку). І воно є єдиним місцем проживання сім’ї позичальника. Також йдеться про знищений єдиний автомобіль з робочим об’ємом двигуна не більше 2500 см;
– станом на 23 лютого 2022 року відсутня прострочена заборгованість;
– якщо така квартира, будинок чи автомобіль у кредит є єдиними.

Відповідну заяву можна буде подавати в період дії воєнного стану і ще 3 місяці після дня його припинення.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy