Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк пояснила, як відбудовуватимуть повністю знищені міста

  • 357
Олена Шуляк пояснила, як відбудовуватимуть повністю знищені міста

Відбудова найбільш постраждалих від війни міст не може відбуватися тільки виходячи зі статистики руйнувань. Громади мають зробити комплексний аналіз для початку відновлення. Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час інтерв’ю «Ми-Україна».

«Ми не хочемо, щоб відновлення відбувалося тільки за статистикою: якщо зруйновано 100 будинків та 20 дитячих садочків, то стільки ж треба й відновити. Треба спочатку визначити, хто там буде жити, де працювати та отримувати державні послуги і наскільки громада, що відновлюється, буде спроможною», – пояснила Шуляк.

Вона нагадала, що минулого року парламент ухвалив законопроєкт, який передбачає створення програми комплексного відновлення для кожної області. Вона також може бути розроблена для окремої громади або навіть її частини.

«Перед тим, як розпочинати роботу над плануванням відбудови міста, потрібно проаналізувати стан громади, перш за все економічну ситуацію. Ми бачимо, що частина бізнесу переїхала з таких територій і частина не повернеться, якісь підприємства закрилися. Це треба враховувати, щоб не сталося так, що у відбудованому місті не стійкої економіки та робочих місць», – наголосила очільниця «Слуги Народу».

Другий чинник – демографічна ситуація. Програма має враховувати, скільки людей залишилося, чи будуть повертатися до зруйнованого міста, скільки людей вже оселилося в інших містах та не повернуться.

«Також обов’язково маємо аналізувати екологічну складову. Багато територій заміновано, і на їхнє розмінування можуть піти роки. Якщо є такі обмеження, їх треба враховувати у плані відбудови», – додала Шуляк.

Всі результати такого комплексного аналізу збиратимуть у програму комплексного відновлення і тільки після цього розпочнеться планування – що, де і в які терміни відновлювати.

«Звичайно хочеться, щоб усі зруйновані міста та селища були відновлені повною мірою, але треба спочатку проаналізувати всі аспекти, а потім переходити до планування та відновлення. Як не прикро, можливо, у нас будуть населені пункти, які не можна буде швидко відновити через повне руйнування або замінування», – підсумувала Шуляк під час інтерв’ю.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №5655 про реформу містобудування, яка спрямована на цифровізацію будівельного ринку в Україні, впровадження контролю та високої відповідальності за порушення. Реформа сприятиме якісній, прозорій та швидкій відбудові України, а також надасть можливість міжнародним партнерам, які долучаться до фінансування відбудови країни після війни, моніторити якість виконання робіт.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy