Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк пояснила, чому депутати голосували проти відкриття декларацій

  • 400
Олена Шуляк пояснила, чому депутати голосували проти відкриття декларацій

Депутати, які 5 вересня провалили правку №371 законопроєкту №9534, проголосувавши проти негайного відкриття реєстру декларацій публічних осіб ще на один рік, не відчули високий градус запиту суспільства на це.

Про це в інтерв‘ю виданню «Телеграф» повідомила Голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк.

«У нас були полярні думки. Одні казали, що немає чого приховувати, відкриваємо всі ці реєстри і нехай вся громадськість має до них доступ. А інші говорили, що до них звернулися представники органів місцевого самоврядування, які знаходяться дуже близько до територій, де ведуться активні бойові дії і де є загроза тимчасової окупації. Тому якісь депутати не голосували не через власні мотиви, а тому, що вважали, що так буде якнайкраще. Але президент відреагував досить швидко», – зауважила очільниця партії «Слуга Народу».

За її словами, запит суспільства на відкриті декларації депутати від «Слуги Народу» банально недооцінили, і це було основною помилкою, тому реакція президента Володимира Зеленського була абсолютно зрозумілою. Вона не могла бути іншою, пояснила Шуляк, адже бачачи, що суспільство вимагає відкритих декларацій і відкритого реєстру прямо зараз, звичайно, мусиш накласти «вето».

«Електронне декларування – один з інструментів боротьби з корупцією, але за умови, якщо реєстр декларацій відкритий, публічний. Те, що депутати провалили правку про це 5 вересня, стало для мене неймовірним розчаруванням. Якби президент Володимир Зеленський не ветував цей закон, реєстри залишилися б закритими ще на один рік, а це було неприпустимо», – підкреслила Олена Шуляк.

Нагадаємо, обов’язкове декларування для чиновників було тимчасово зупинене в перші тижні повномасштабної війни Росії проти України. Але у меморандумі з МВФ за програмою розширеного фінансування EFF відновлення е-декларування – один зі структурних маяків з терміном виконання наприкінці липня. Крім цього, він важливий, зокрема, для виконання Україною 7 рекомендацій на шляху до вступу в ЄС – уже в жовтні Єврокомісія має надати звіт з оцінкою виконання Україною цих кроків.

20 вересня у Верховній Раді підтримали вето президента України Володимира Зеленського та виправили один з найбільш резонансних законопроєктів вересня – №9534, «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану».

Згідно з ним, в Україні не лише поновлюють обов‘язкове електронне декларування чиновниками своїх доходів і майна, а і відкривають реєстр цих декларацій. Тепер ознайомитись з ними зможе кожен українець.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy