Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Парламент звільнив власників знищеного та пошкодженого майна від податку на нерухомість

  • 669
Олена Шуляк: Парламент звільнив власників знищеного та пошкодженого майна від податку на нерухомість

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №7632, яким звільняються від податку на нерухомість власники майна, що було знищене чи пошкоджене внаслідок російської агресії.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Цим законопроєктом ми закріпили в Податковому кодексі норму, яка дозволяє не нараховувати та не сплачувати податок на нерухоме майно, яке відрізняється від земельної ділянки, починаючи з місяця, в якому об’єкт зруйновано. А сам факт руйнування має бути підтверджено актом огляду об’єкта, складеного ДСНС або його територіальним органом чи органом місцевого самоврядування», – пояснила Олена Шуляк.

Вона додала, що ця норма є особливо нагальною в умовах війни, оскільки об’єкти нерухомості могли стати повністю або частково непридатним для використання, а підготовка документів для зміни податкових зобов’язань на такі об’єкти досить тривала.

Також відповідно до законопроєкту, фізичні особи звільняються від сплати земельного податку до останнього числа, місяця, в якому завершені бойові дії чи окупація відповідної території.

«Звільняються від сплати податку не лише землі, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, а й в районах, де тривають або можливі активні бойові дії. Крім того, очевидно, що землі, які межують з російським кордоном не можуть бути оброблені через обстріли з боку країни-агресора. А деокуповані території здебільшого заміновані ворогом, що також унеможливлює їх обробку», – зазначила ініціаторка законопроєкту.

«Під час війни люди мають бути звільнені від податку на нерухомість та землю, які не приносять прибутків. Це, як мінімум, забезпечує соціальну справедливість», – резюмувала Олена Шуляк.

Зазначимо, що нарахування та сплата податку для знищеного чи пошкодженого майна припинятиметься незалежно від включення відповідної території до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та тимчасово окупованих територій, оскільки пошкодження від рашистських обстрілів є на всій території України.

Нагадаємо, раніше парламент підтримав законопроєкт 7198 про компенсацію за пошкоджене і знищене майно внаслідок повномасштабної війни росії проти України.17 березня його підписав Президент. Очікується, що вкінці травня 2023-го року українці почнуть отримувати перші відшкодування.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy