Олена Шуляк: Парламент зробив перший крок до створення Реєстру постраждалих внаслідок російської агресії
- 191
Верховна Рада ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт № 10256 «Про облік осіб, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок збройної агресії російської федерації проти України». Про це повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
«В Україні вже діє Реєстр пошкодженого та знищеного майна внаслідок збройної агресії рф проти України, що дозволяє фіксувати порушення майнових прав громадян. Він постійно доповнюється. Однак руйнуючи житло, окупанти ще й завдають збитків життю та здоров’ю українців. Проте досі був відсутній реєстр шкоди, завданої немайновим правам громадян», – зазначила Олена Шуляк.
Народна депутатка наголосила, що без відповідного реєстру неможливо допомогти всім постраждалим, зібрати необхідні документи для подальшої роботи з Міжнародним компенсаційним механізмом.
«Важливо в одному місці зібрати всі необхідні документи, аби постраждалі, їхні діти, а також члени сім’ї або спадкоємці загиблих змогли отримати компенсацію за завдану шкоду їхньому життю та здоров’ю. Відшкодування вони зможуть отримати, подавши позов до судових органів чи до Міжнародного компенсаційного механізму, або делегувавши ці повноваження державі», – пояснила Олена Шуляк.
Вона зазначила, що люди, які потребують невідкладної допомоги, зможуть отримати невідкладні проміжні репарації від держави, не чекаючи безпосередніх стягнень з росії.
«У такий спосіб держава забезпечить правовий захист своїм громадянам, чиї немайнові права були грубо порушені відповідно до міжнародного гуманітарного права. Невідкладні проміжні репарації не позбавляють постраждалих права на повне адекватне та швидке відшкодування завданої шкоди», – поінформувала Олена Шуляк.
Народна депутатка додала, що в Реєстрі не лише обліковуватиметься шкода, завдана життю та здоров’ю українців
«Також завдяки реєстру здійснюватиметься обмін даними між державними інформаційними системами та облік витрат бюджетів, у тому числі місцевих, пов’язаних із наданням допомоги постраждалим. Термін вчинення злочинів, які завдали шкоди здоров’ю та життю українців і українок встановлюватиметься з 19 лютого 2014 року – дати офіційного початку російської агресії проти України», – резюмувала Олена Шуляк.