Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Парламент закликав світ визнати депортацію кримських татар у 1944 році актом геноциду

  • 67
Олена Шуляк: Парламент закликав світ визнати депортацію кримських татар у 1944 році актом геноциду

Верховна Рада звернулася до урядів та парламентів іноземних держав, міжнародних організацій, парламентських асамблей у зв’язку з 80-ми роковинами геноциду кримськотатарського народу 1944 року.

Про це повідомила голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«80 років тому за наказом російського диктатора було розпочато депортацію кримських татар з рідного півострова. Радянська влада депортувала з півострова понад 200 тисяч кримських татар. Товарними вагонами їх вивезли до Сибіру та Середньої Азії. За кілька днів увесь кримськотатарський народ був позбавлений Батьківщини», – нагадала Олена Шуляк.

Народна депутатка наголосила, що сьогодні рф повторює злочини проти кримськотатарського народу, розпочаті в травні 1944 року тоталітарним комуністичним режимом.

«Переслідування кримських татар в Криму рф почала 2014 року після тимчасової окупації півострова. 2022 року, з початком повномасштабного вторгнення, рашисти продовжили репресії представників кримськотатарського народу. Їх незаконно ув’язнюють та переслідують», – наголосила Олена Шуляк.

За її словами, особливе занепокоєння викликає політично вмотивоване переслідування кримських активістів, заборона діяльності в Криму Меджлісу кримськотатарського народу та невиконання російською федерацією рішення Міжнародного суду Організації Об’єднаних Націй щодо відновлення його роботи.

«Світ має визнати депортацію кримських татар 1944 року актом геноциду та підтримати відновлення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях. Винні за злочини агресії проти України мають постати перед Спеціальним міжнародним трибуналом. Закликаємо країни світу до активної участі в реалізації Української формули миру Президента Володимира Зеленського та Глобального саміту миру, які спрямовані на досягнення всеосяжного, справедливого та сталого миру в Україні та забезпечення глобальної безпеки світу», – резюмувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy