Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Парламент захистить від знищення історичну забудову

  • 1022
Олена Шуляк: Парламент захистить від знищення історичну забудову

Законопроєкт № 5655, який парламент готовий ухвалити остаточно, допоможе громадськості ефективно контролювати експертизу проєктної документації на будівництво та захистить історичну забудову від знищення. Про це повідомила голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«У законопроєкті ми передбачили чітку вимогу: звіти про результати експертизи проєктної документації, додатки до них та протоколи їхньої автоматичної перевірки мають бути публічними, загальнодоступними та оприлюднюватися на порталі електронної системи. Це стане запобіжником незаконної забудови», – сказала Шуляк.

Ще одне важливе нововведення дозволить посилити охорону історичної забудови міст.

«Е-система автоматично блокуватиме виготовлення позитивного звіту про експертизу, якщо у Державному реєстрі нерухомих пам’яток України (до створення такого реєстру як інформаційно-комунікаційної системи – у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва) наявні відомості про те, що об’єкт, який підлягає демонтажу (знесенню) у рамках виконання будівельних робіт, має статус пам’ятки культурної спадщини або щойно виявленого об’єкта культурної спадщини», – пояснила очільниця «Слуги Народу».

Загалом експертиза проєктної документації містить докладне вивчення низки факторів: відповідність забудови цільовому призначенню земельної ділянки, дотримання вимог будівельних норм, врахування висновку впливу з оцінки впливу на довкілля та інших.

«Обов’язковою складовою частина звіту про результати експертизи проєктної документації стане протокол автоматичної перевірки. Е-система самостійно аналізуватиме документи на відповідність формату, достовірність та повноту. Тож на цьому етапі виявлятимуть переважну частину порушень містобудівних норм», – підсумувала Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy