Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: парламент створює умови для прозорого відновлення та будівництва портової інфраструктури країни

  • 389
Олена Шуляк: парламент створює умови для прозорого відновлення та будівництва портової інфраструктури країни

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9664, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо будівництва на землях, зайнятих водними шляхами загального користування». Він врегулює та спростить процеси, пов’язані з формуванням земельних ділянок та будівництвом об’єктів у внутрішніх морських водах (у тому числі під акваторією морських портів) та територіальному морі України, автоматизує видачу містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки в межах морського порту, удосконалить планування розвитку морських портів України, що  дозволить розв’язати низку проблем, які стримують розвиток та розбудову морських портів.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Повномасштабне російське вторгнення призвело до руйнування портової інфраструктури країни, до змін вантажопотоків та збільшення навантаження на порти Дунайського регіону. Нам терміново необхідно відновлювати зруйновані порти та розбудовувати нову портову інфраструктуру. Але через законодавчі недоліки у сфері забудови внутрішніх морських вод, територіального моря України та морських портів  процес відбудови гальмується», – пояснила Шуляк.

Земельні ділянки, зайняті морем, здебільшого перебувають за межами адміністративно-територіальних одиниць. Такими землями розпоряджається Кабмін, що ускладнює процедури їхнього виділення для будівництва портової інфраструктури. Для розв’язання цієї проблеми законопроєкт передбачає, що землі під акваторіями морських портів надаються адміністрації морських портів України, яка своєю чергою матиме право укладати договори сервітуту з інвесторами.

Шуляк наголосила, що наразі через законодавчу неврегульованість реалізація інвестпроєктів у сфері будівництва портової інфраструктури значно ускладнена. Зокрема це вже призвело до зупинки інфраструктурних проєктів в Миколаївському морському порту.

«Ми маємо терміново навести лад у цій сфері. Законопроєкт комплексно врегульовує питання забудови у внутрішніх морських водах (у тому числі під акваторією морських портів), територіальному морі України та морських портах», – зауважила голова профільного комітету.

Також визначає обмеження, яких необхідно дотримуватись при будівництві  у внутрішніх морських водах та територіальному морі для забезпечення безпеки судноплавства.

Законопроєктом також передбачено, що будівництво у морських портах здійснюється виключно з дотриманням плану розвитку морського порту. Це електронний документ, який вноситься до ЄДЕССБ в машинозчитуваній формі.

За словами Шуляк, з плану розвитку морського порту в ЄДЕССБ за запитом у режимі реального часу та без участі чиновників формуватимуться містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки в межах морського порту.

«Загалом законопроєкт врегульовує та спрощує механізм будівництва у внутрішніх морських водах, територіальному морі України та морських портах, допомагає уникнути хаотичної забудови на цих територіях та створює передумови для залучення інвестицій та швидкого відновлення та розвитку портової інфраструктури України», – підсумувала Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy