Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Основні напрями роботи з українськими біженцями – медицина, освіта та працевлаштування

  • 498
Олена Шуляк: Основні напрями роботи з українськими біженцями – медицина, освіта та працевлаштування

Основними напрямками, за якими необхідно посилювати роботу з українськими біженцями за кордоном, є медицина, освіта та працевлаштування.

Про це заявила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в інтерв’ю для Укрінформу, коментуючи старт партійного проєкту, у межах якого народні депутати відвідуватимуть іноземні країни, що прийняли найбільше переселенців з України, та напрацьовуватимуть законодавчі рішення, які допомагатимуть людям за кордоном.

«За даними тих делегацій, які вже повернулися з відряджень, ми бачимо, що проблемним є питання освіти, зокрема для дітей з особливими потребами. В Італії не всі українські студенти можуть вступити до вишів. У Молдові українські діти змушені навчатися в російськомовних школах, тому що їх там багато. Зрозуміло, що пересічні люди ці проблеми вирішити не можуть, тому нам необхідно розпочинати переговори з урядами, щоб змінювати процедури, методики або банально продовжувати термін деяких процедур», – пояснила вона.

Олена Шуляк повідомила, що делегації вже були у Словаччині, Молдові, Італії та Чехії. Цього тижня працюватимуть делегації в Польщі, Угорщині та ще в декількох країнах для того, аби зібрати певний масив інформації, за яким можна напрацьовувати рішення.

Серед проблем у медичному обслуговуванні, з якими стикаються українські біженці, – забезпечення інсуліном. Україна надає препарат громадянам безплатно, а в країнах ЄС він може коштувати до 400 євро на місяць. Вирішенням цього питання займається медичний парламентський комітет, який очолює Михайло Радуцький.

Очільниця «Слуги Народу» додає, що величезною проблемою також є мовний бар’єр і питання працевлаштування. Тому депутати працюватимуть над комплексним рішенням урегулювання ринку праці для українців за кордоном.

«Крім того, знаємо про поширену проблему надлишкової бюрократії в деяких країнах. Це призводить до того, що наші люди не можуть вчасно отримати виплати», – пояснила Олена Шуляк.

Усі депутати їздять у закордонні відрядження власним коштом, не витрачаючи бюджетні гроші, наголосила політик.

Вона також анонсувала створення в Україні державного органу, який займатиметься вирішенням питань українських переселенців – як у межах країни, так і за кордоном.

«В Україні є Міністерство соціальної політики, яке не має такої функції, є Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій, яке також не має такої функції. Ми бачимо, що відсутність такого органу є великим мінусом для держави, тому ініціюватимемо його створення. Звісно, під час війни не дуже доречно створювати нові органи, але робота з переселенцями має бути ключовою для держави», – підсумувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy