Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк обговорила питання відбудови України з представниками бізнесу

  • 305
Олена Шуляк обговорила питання відбудови України з представниками бізнесу

Члени Європейської Бізнес Асоціації братимуть активну участь у відбудові країни, тому зацікавлені у детальному обговоренні питань містобудування та будівельних норм. Про це за результатами зустрічі з ЕВА розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«На зустрічі ми детально розібрали останні законодавчі ініціативи, пов’язані з відбудовою країни. Зокрема йшлося про ухвалений парламентом законопроєкт 5655 про реформу містобудування, а також підписаний Президентом законопроєкт 7198 про компенсацію за пошкоджене та зруйноване житло», – повідомила Шуляк.

Вона нагадала, що відновлення передбачає три етапи: нагальна відбудова важливої інфраструктури, ухвалення стандартів будівництва та реалізація ключових реформ.

«Якщо ми кажемо про стандарти будівництва, то це нові підходи до енергоефективності споруд, створення безбар’єрного простору, врахування екологічної складової. А впровадження реформ – це насамперед реалізація норм законопроєкту №5655», – зауважила очільниця «Слуги Народу».

За її словами, основні його норми – це повна цифровізація містобудівної галузі. Зокрема введення будівлі в експлуатацію буде можливе лише за наявності підписів всіх відповідальних осіб. Водночас у законопроєкті чітко прописана зона відповідальності всіх стейкхолдерів. Все це дозволить подолати корупцію у сфері будівництва й створити прозорі та зрозумілі правила роботи.

Також Шуляк нагадала представникам бізнесу, що 20 травня наберуть чинності норми законопроєкту 7198 про компенсацію за зруйноване та пошкоджене житло. Виплати відбуватимуться на базі електронного реєстру, до якого вже доєдналось понад 650 громад.

«Водночас уряд легалізував електронний модуль управління відбудовою, який буде інтегрований з реєстром. У ньому зберігатиметься вся інформація – які об’єкти відбудовують, скільки на це витрачають коштів, джерело походження коштів та стадії відбудови», – пояснила Шуляк.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №5655 про реформу містобудування, яка спрямована на цифровізацію будівельного ринку в Україні, впровадження контролю та високої відповідальності за порушення. Реформа сприятиме якісній, прозорій та швидкій відбудові України, а також надасть можливість міжнародним партнерам, які долучаться до фінансування відбудови країни після війни, моніторити якість виконання робіт.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy