Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк назвала стимули, які Україна готова запропонувати для створення якомога більшої кількості індустріальних парків

  • 259
Олена Шуляк назвала стимули, які Україна готова запропонувати для створення якомога більшої кількості індустріальних парків

Інвестиції, потрібні Україні для відновлення за європейськими стандартами, можна залучити зокрема за рахунок розвитку індустріальних парків та проєкту держпідтримки українським та іноземним інвесторам, відомого як «інвест-няні». Ці заходи сприятимуть залученню якомога більше інвесторів, адже створюватимуть максимально сприятливі умови для них.

Про це на XVIIІ Міжнародному форумі «Польсько-українські дні бізнесу» заявила Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, Україна зараз буде рада кожному підприємству, що запускатиметься або повертатиметься в Україну, адже це означає робочі місця і надходження до бюджету у вигляді податків. І саме поява індустріальних парків буде забезпечувати і нові працюючі підприємства, і нові робочі місця на них.

За останніми даними, зазначила Шуляк, в Україні вже працює 68 індустріальних парків – 48 з них як керуючі, а у 18 вже є резиденти. І подальша поява нових означатиме пришвидшені процеси економічного розвитку у кожній територіальній громаді, де вони будуть запускатися.

«Індустріальні парки – дуже гарний приклад прискореного розвитку, який ми можемо спостерігати в інших країнах. Є прекрасні кейси у Східній Європі, Азії, США і Туреччині. Ми взяли їх найдієвіші напрацювання, які зараз втілюватимемо в Україні, адже відповідне законодавство – Закон України «Про індустріальні парки» – у нас уже запрацювало», – відзначила Олена Шуляк.

Вона наголосила: серед сфер, де такий формат організації бізнесу буде максимально затребуваним, можуть бути, зокрема, переробна промисловість, інформаційні технології, науково-дослідна діяльність тощо. Економічне майбутнє України, на думку Шуляк, зокрема за ними.

Серед стимулів, які Україна готова запропонувати для створення якомога більшої кількості індустріальних парків, є і митні, і податкові послаблення. Зокрема, звільнення від податку на прибуток протягом наступних 10 років. Також досить ефективним стимулом для міжнародних інвесторів у індустріальні парки може бути страхування воєнних ризиків, вважає Олена Шуляк.

Перший подібний кейс відбувся на початку жовтня 2023 року, коли міжнародне агентство з гарантування інвестицій Всесвітнього банку MIGA застрахувало інвестпроєкт M10 Industrial Park Томаша Фіали у Львові. Страхування покриває воєнні ризики впродовж 10 років.

«Йдеться про гарантію 9,1 млн дол. Це дозволить парку залучити нову індустріальну та логістичну інфраструктуру, складські площі й своєю чергою сприятиме економічному розвитку регіону під час війни й відновленню країни після перемоги. Переконана – це лише початок. І вже найближчим часом більше українських індустріальних парків будуть застраховані», – впевнена народна депутатка.

Також, за її словами, надважливим у плані залучення інвестицій є законопроєкт № 8138, відомий як закон про інвестнянь, який парламент ухвалив цього року. Він розширює можливості для реалізації інвестиційних проєктів в Україні.

Закон, пояснила Шуляк, передбачає нову форму державної підтримки інвесторів – часткову компенсацію вартості будівництва об’єктів суміжної інфраструктури, а також розширює сфери, у яких може реалізуватися інвестиційний проєкт зі значними інвестиціями. Зокрема йдеться про переробну промисловість, транспорт, сільське господарство, логістику, освіту, наукову та науково-технічну діяльність, охорону здоров’я, мистецтво, культуру, спорт, туризм, курортно-рекреаційну сферу, ІТ та поводження з відходами.

«Інвесторів, що створюватимуть підприємства у цих галузях, до 1 січня 2040 року звільняють від податку на додану вартість під час ввезення та розмитнення нового обладнання та комплектуючих до нього. Також зменшується розмір інвестицій, вкладених в об’єкти інвестування, та кількість створених нових робочих місць. Нові вимоги до цього – вкласти до 12 млн євро замість 20 млн, як передбачали раніше, та створення мінімум 50 нових робочих місць. Впевнена, що це матиме позитивний ефект», – підсумувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy