Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Наше завдання бути готовими провести в демократичний спосіб перші післявоєнні вибори

  • 79
Олена Шуляк: Наше завдання бути готовими провести в демократичний спосіб перші післявоєнні вибори

Завдання влади – знайти баланс в змінах до законодавства для того, щоб ми були готові після перемоги провести в чесний, прозорий, демократичний спосіб перші післявоєнні вибори.

Про це заявила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в інтерв’ю РБК Україна.

«Маємо зараз низку суттєвих перешкод і нагальних питань. Перш за все, у нас мільйон військовослужбовців, вони не представники політичних партій. Згідно з чинним законодавством, вони політично нейтральні. І коли вони йшли захищати країну, всі призупиняли членство в політичній партії, це така обов’язкова вимога. Вони можуть залишатися прихильниками партії і потім, коли закінчиться війна, поновити членство, але на період військової служби є вимога законодавства, яка повинна бути виконана. Однак ці військові повинні мати право бути обраними», – пояснила вона.

Також, зауважила голова партії, існує складність реалізації права обирати.
«Тут ти захищаєш країну, тут у тебе окопи, над тобою літають різні види озброєння, а тобі потрібно ще приймати рішення (як голосувати, – ред.). Ну і найголовніше, як ці військові будуть обиратися? А ми ж з вами розуміємо, що саме ці люди є гідними того, щоб бути обраними і на місцевому рівні, і на рівні парламенту. Як ми можемо у них забрати таке право, тому що йде війна?» – обурилась народна депутатка.

Є й інша проблематика: наявність величезного закордонного округа, адже 20% нашого населення зараз за кордоном. За словами Олени Шуляк, можна проводити вибори через розширення консульської мережі, проте чинна мережа точно не зможе одночасно прийняти сотні тисяч людей, наприклад, які зараз перебувають в Польщі чи в Німеччині.

«Ми говоримо про можливості, які надає, наприклад, те ж саме поштове голосування. Інші країни це застосовували. Зараз розглядаємо таку ж можливість для того, щоб ми були готовими. Війна закінчиться, буде наша перемога, розпочнуться перші післявоєнні вибори. Але нема гарантії того, що всі 100% населення, яке на сьогодні виїхало і перебуває за кордоном, повернеться дуже швидко. А ми розуміємо, що після закінчення війни вибори будуть проводитись через 6 місяців після закінчення воєнного стану», – зауважила вона.

Окрім того, у нас на сьогодні величезна проблема є також і з неоновленим реєстром виборців, тому що люди виїхали за кордон, 6,5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Де вони нині перебувають, де вони будуть голосувати – усі ці речі потрібно вирішувати.

«Також маємо зруйновану інфраструктуру. Це сотні дитячих садочків і шкіл, які раніше використовувалися як виборчі дільниці. І при проведенні виборів потрібно буде чітко розуміти, де саме, в якому фізично місці вони будуть організовані». – сказала голова партії.

Голова партії зазначила і про те, що російський ворог зараз намагається штучно дестабілізувати суспільство, «розкачуючи» тему легітимності влади, а це під час війни «грає на руку виключно одній силі – Путіну».

Наразі ведеться робота для того, щоб знайти краще рішення для змін до законодавства при проведенні перших післявоєнних виборів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy