Олена Шуляк: Наша мета – щоб громадянське суспільство було опорою прогресу і драйвило відновлення України
- 622
Громадянське суспільство має стати опорою прогресу і драйвером майбутнього процесу відновлення України. Така мета потребує конструктивного підходу трьох сторін: влади (регіональної та місцевої), донорів відновлення та самих організацій громадянського суспільства.
Про це сказала голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час дискусії «Роль громадянського суспільства у відновленні країни: чи можлива співпраця з Урядом».
«На жаль, в Україні найвищий рівень конструктивної взаємодії цих публічних агентів спостерігається переважно у часи великих випробувань – війна 2014 року, коронавірус, повномасштабне вторгнення росії. На жаль, у мирні часи рівень співпраці завжди падає, поступаючись місцем атмосфері взаємної критики. Хочеться вірити, що після такої страшної війни, в умовах безпрецедентної єдності суспільства, на шляху до повноцінного членства у ЄС – ми не повторимо помилок минулого та разом будемо працювати на відновлення країни», – наголосила вона.
За її словами, аби побудувати конструктивну співпрацю між урядом та громадськими організаціями на шляху до відновлення України, необхідно кілька складових. Передусім, кожна сторона повинна усвідомити свою відповідальність за якість процесів і за їхній темп – це стартова точка, без неї нічого не відбудеться.
«По-друге, і влада, і місцеве самоврядування, і громадянське суспільство повинні зрозуміти, що вони РАЗОМ протистоять головному лиху – руїні, яку хоче зробити росія в Україні. Відновлення – це процес запобігання цій руїні, боротьба з нею. Всі можливі суперечки всередині українців мають другорядне значення і повинні бути відкинуті», – додала Олена Шуляк.
Третім обов’язковим компонентом має бути фаховість і нульова толерантність до корупції.
Крім того, акцентує очільниця партії, велике значення має швидкість відбудови – від неї залежить, наскільки швидко повернуться в Україну наші люди, які змушені були виїхати через війну.
«Нашу країну багато критикували – не так ззовні, як зсередини – за низький рівень суспільної довіри. Війна показала, що потенціал для високого рівня суспільної довіри у нас є. І громадські організації мають відігравати в цьому процесі провідну, ключову роль», – підсумувала політик.